۱۰ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۴۶
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83805246
۰ نفر

برچسب‌ها

هنر زیلوبافان نابینای میبدی قاب تصویر دانش‌آموز میبدی شد

یزد- ایرنا- هنر زیلوبافان نابینای میبدی قاب تصویر دانش آموز میبدی عضو انجمن عکس این شهرستان شد که توانست نفر اول مسابقات دانش آموزی عکاسی استان یزد با موضوع زیلو شود.

الهه دشتی با شرکت در این مسابقه، تصاویری را که از زیلوبافان نابینای میبدی گرفته‌ بود ارسال کرد و به دنبال آن توانست در این رویداد فرهنگی مقام اول مسابقه عکاسی را به نام شهر میبد بعنوان خاستگاه اصلی زیلوی کشور بزند.

این دانش آموز کلاس هشتم دبیرستان امام حسین (ع) بارجین در گفت و گو با ایرنا گفت: بعد از ثبت جهانی زیلو با دیدن تصاویری از این دست بافته که استادانم در فضای مجازی گذاشته‌بودند به عکس گرفتن از این هنر ناب علاقه‌مند شدم.

وی افزود: با تحقیقی که کردم با زیلوبافان نابینایی آشنا شدم که با اراده‌ای بی نظیر از طریق حس بویایی و یا هر حس دیگری بدون داشتن چشمانی بینا نقشهای زیبایی را می‌آفریدند.

دشتی ادامه داد: با دیدن آنها به این نتیجه رسیدم که اراده دل از دیده چشم قوی‌تر است و با آن می‌توان رویاها را تحقق بخشید.

به گفته مسوول انجمن عکس میبد، دانش آموز هنرمند میبدی از بین هفت نفر معرفی شده در بخش عکاسی این دوره از مسابقات مقام اول را به دست آورده‌است.

فروغ السادات موسوی به موفقیت این دانش آموز در سی و هفتمین و سی و هشتمین مسابقات فرهنگی ، هنری ، قرآن ، عترت و نماز دانش‌آموزی استان یزد اشاره کرد که توانسته در هر ۲ مسابقه مقام اول را کسب کند.

وی در ادامه آمار انجمن عکاسی میبد را ۶۰ تا ۷۰ نفر شامل مقاطع سنی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان عنوان کرد که دوره های عکاسی را از سطح مقدماتی تا پیشرفته گذرانده و با در حال فراگیری هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =