رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرط لازم برای کاهش شیوع کرونا است

اردبیل- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مکان‌هایی که بازگشایی می‌شوند، برای کاهش شیوع کرونا ضروری است.

 بهروز ندایی روز شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا تشریحکرد: تمامی اماکن در مناطق با وضعیت سفید بازگشایی شده و استخرها و آبگرم‌های سرپوشیده از ۱۷ خرداد به بعد با تدوین و رعایت نکات لازم بهداشتی فعال می‌شوند.

وی با اشاره به سیر نزولی شیوع این بیماری در استان گفت: نباید با تصمیمگیری‌های نادرست و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی زمینه بازگشت به وضعیت قبلی را در استان فراهم کنیم.

بابک نخستین ،معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت مناسب استان در کنترل کرونا گفت: روزانه حدود ۱۵ بیمار کرونایی در استان بستری می‌شود که بیشترین تعداد این بستری‌ها زنان خانه‌دار هستند.

وی با اشاره به افزایش تست کرونا در استان اظهارداشت: از بین تست‌های انجام گرفته ۴۰ درصد مثبت و ۶۰ درصد منفی است، در حالی‌که در انجام تست در اوایل شیوع ۶۰ درصد نتیجه مثبت بود.

او از ویزیت مستمر ۳۱۷ زن باردار مشکوک به کرونا خبر داد و گفت: ۱۰ نفر از این مادران تست مثبت داشتند که تحت مراقبت قرار گرفته‌اند.

نخستین بیان‌کرد: هیچ فوتی زنان باردار ناشی از کرونا در استان مشاهده نشده است.

تاکنون ١۴٨ هزار و ٩۵٠ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده که از این تعداد ۷۷۳۴ نفر جان باخته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =