یک سوم طرح ابرار در خراسان رضوی اجرا شد

مشهد- ایرنا- معاون فنی و نظارت اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: زیرسازی و آسفالت راههای روستایی این استان در چارچوب اجرای "طرح ملی "ابرار" تاکنون ۳۴ درصد پیشرفت داشته و همچنان ادامه دارد.

محمود آنت روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: "طرح ملی ابرار" که اجرای آن از پارسال آغاز شده در خراسان رضوی شامل زیرسازی و آسفالت ۱۴۴ کیلومتر راه روستایی است.

وی ابراز امیدواری کرد که با تامین اعتبار لازم برای اجرای طرح ابرار تا پایان سال مالی جاری (آخر شهریور ماه آتی) این طرح بطور کامل در خراسان رضوی اجرا شده و پایان یابد.

معاون اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی همچنین پیشرفت عملیات اجرایی طرح ابرار را در این استان کند توصیف و بیان کرد: علت این امر کمبود اعتبار و ارائه اوراق خزانه به پیمانکاران است.

وی ادامه داد: پیمانکاران طرح ملی ابرار در خراسان رضوی بخاطر زمان سررسید این اوراق، قرارداد طرح خود را فسخ کرده‌اند لذا راهداری ناچار است دوباره برای تعیین پیمانکار مناقصه برگزار نموده و قراردادها را تجدید کند. 

آنت همچنین گفت: شهرستان‌های سبزوار و نیشابور از نظر تعداد جاده و طول آن بیشترین سهم را در اجرای طرح ملی ابرار در خراسان رضوی دارند. 

خراسان رضوی با وسعت ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومترمربع (۱۱ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۶۵۹ هکتار) وسعت، معادل هفت درصد مساحت کل کشور وسعت دارد. این استان شامل ۲۹ شهرستان، ۷۷ شهر، ۷۰ بخش و دو هزار و ۵۴۰ روستا است. 

همچنین خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که شش هزار و ۴۲۲ کیلومترش "جاده بین‌شهری" و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر آن "راه روستایی" است.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای پارسال در پی واگذاری ساخت راههای روستایی به این سازمان، اعلام کرد که در اجرای "طرح ملی ابرار" دو هزار کیلومتر راه‌ روستایی تا پایان سال ۱۳۹۸ و سه هزار کیلومتر دیگر تا پایان سال ۱۳۹۹ در سطح کشور ساخته می‌شود.

اجرای بیشترین پروژه‌های طرح ملی ابرار متعلق به استانهای کم‌برخوردار یا دارای کمترین راه‌ روستایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha