۱۰ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۴
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83804891
۰ نفر
 بیماری کرونا در گیلان فعال است؛ مردم به توصیه ها عمل کنند

رشت _ ایرنا_ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: بیماری کرونا همچنان در این استان فعال است مردم به توصیه ها عمل کنند.

دکتر آبتین حیدرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این که همچنان مواردی از ابتلا به بیماری کرونا و بستری بیماران در استان گیلان داریم خاطرنشان کرد: مردم تصور نکنند که اکنون وضعیت بیماری کرونا در گیلان عادی شده و نسبت به بیماری بی خیال شوند .

وی با اشاره به اعلام وضعیت سفید در تعدادی از شهرهای گیلان خاطر نشان کرد: مردم در شهرهای سفید نیز باید حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و تصور نکنند که وضعیت عادی است ، اگر مردم رعایت نکنند ممکن است که  شهرهای سفید نیز به وضعیت قرمز برگردد.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ فاصله اجتماعی برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، خاطر نشان کرد: جز در مواقع ضروری از منزل خارج نشویم، ضروریست تا به منزل بزرگتر ها نرویم، آنها در معرض خطر هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان بیان داشت: خطر مرگ بیماری کرونا در افراد دچار بیماری زمینه ای و سالمند بیشتر است بنابراین باید رعایت حال آنها را بکنیم.

وی با اشاره به تصور غلط مبنی بر اینکه ابتلا به بیماری کرونا در سیگاری ها کمتر است، اضافه کرد: تحقیقات نشان می دهد که افراد سیگاری ۲.۵ تا ۳ برابر سایر افراد دچار بیماری شدید می شوند.

دکتر حیدرزاده با بیان اینکه قلیان نیز خطر بیشتری دارد، خاطر نشان کرد: بیماری کرونا فرصتی برای ترک دخانیات است.

وی درباره وضعیت بیماری کرونا با توجه به ورود مسافر در گیلان در تعطیلات گذشته اظهار داشت: با توجه به اینکه دوره کمون این بیماری ۱۴ روز است اکنون نمی توانیم در این مورد نظر بدهیم.

گیلان جزو نخستین استان های درگیر در جریان شیوع کرونا بود . تا کنون ۹ شهر این استان در وضعیت سفید اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =