انجام اقدامات فرهنگی برای پیشگیری از شیوع کرونا ضروری است

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به منع برگزاری اجتماعات در این استان با بیان اینکه انجام اقدامات فرهنگی برای پیشگیری از شیوع کرونا ضروری است گفت: با انجام هر اقدامی که منجر به گسترش و افزایش بیماری کرونا شود، مخالف هستیم.

محمدجواد فدایی روز شنبه در نشست ستاد  مدیریت کرونا در استان کرمان افزود: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت تالارها و سالن‌های پذیرایی در کل کشور همچنان ممنوع است.

وی تصریح کرد: رستوران تالارهای پذیرایی فقط امکان سرو غذا را همانند سایر رستوران‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارند و برگزاری مراسم و تجمع در تالارها و سالن های پذیرایی ممنوع است.

استاندار کرمان با اشاره به شیوع ویروس کرونا  در جنوب این استان تاکید کرد: اختیارات لازم به فرمانداران برای کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا داده شد و ادارات شهرستان‌های جنوبی می‌توانند مانند روال قبلی با یک سوم نیروهای خود فعالیت کنند.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه مهدکودک ها تعطیل هستند، مادران کارمندی که فرزند شیرخوار دارند با هماهنگی مسئول مربوطه می توانند برای انجام امور از دورکاری و سایر روش ها استفاده کنند.

مساجد برای اقامه نماز بازگشایی می شوند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: طبق مصوبه ملی و استانی ستاد کرونا، مساجد صرفا برای ادای نمازهای یومیه با شرط رعایت پروتکل‌ها می توانند بازگشایی شوند، اما محدودیت برگزاری دیگر مراسم در مساجد همچنان باقی است.

محمد صادق بصیری افزود: محدودیت زمانی فعالیت پاساژها برداشته شده و بازارهای سرپوشیده می‌توانند به شرایط رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه فعالیت دهند.

وی تاکید کرد: سعی کردیم بیماری به نحو مطلوبی در کرمان کنترل و شرایط حفظ شود، اما با توجه به همجواری با استان‌هایی که درگیری بیشتری با این بیماری دارند، احتمال بروز بیشتر کرونا در این استان همچنان وجود دارد، چنانچه جنوب استان تحت تاثیر قرار گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان تصریح کرد: روند بازگشایی اماکن و اصناف ادامه دارد، اما رعایت پروتکل‌ها خیلی مهم است و نظارت‌ها را بر این مسئله را هم باید جدی بگیریم.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha