فنی و حرفه‌ای استان مرکزی رتبه نخست بازدید محتوای آموزشی کشور را کسب کرد

اراک - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: این نهاد با ۳۸ هزار بازدیدکننده در ۲ ماه اخیر رتبه نخست بازدید از محتوای آموزشی مجازی کشور در ایام شیوع کرونا را کسب کرد.

«منصور جلیلوند» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۰۰ محتوای آموزش فنی و حرفه ای با توجه به شرایط کرونایی و با هدف ارایه آموزش‌های کاربردی تحت وب در فنی و حرفه ای استان مرکزی تولید شد.

وی اظهار داشت: این آموزش‌ها در خوشه‌های اصلی شامل صنعت، خدمات و کشاورزی و در قالب ۱۸۳ فیلم آموزشی ۱۰ دقیقه‌ای تهیه و در ۲ کانال بارگذاری شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: فیلم‌های آموزشی ۹۰ دنبال کننده دارند که نشان دهنده استقبال کارآموزان از محتوای آموزشی است.

جلیلوند افزود: شیوع کرونا باعث شد تا فعالیت آموزشگاهای فنی و حرفه ای دولتی و آزاد تعطیل شود اما، مربیان با تهیه فیلم آموزشی نگذاشتند روند مهارت ورزی در استان قطع شود و با تهیه محتوای به ادامه فرایند آموزشی کمک کردند.

وی اظهار داشت: انتشار بیماری و تعطیلی باعث شد ۲۵۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای استان متحمل ۳۶ میلیارد ریال  خسارت شوند.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی با بیش از ۲۴۰ آموزشگاه آزاد و ۲۱ مرکز دولتی کار آموزش مهارت‌های مختلف را در این استان برعهده دارد.

 استان مرکزی یکی از قطب‌های مهم کشور در حوزه صنعت و خدمات در قلب کشور قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =