زیان کرونایی باشگاه‌های ورزشی گلستان با پرداخت وام جبران نمی‌شود

گرگان - ایرنا - سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان گلستان با بیان اینکه ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات برای جبران خسارت کرونا در اختیار مدیران باشگاه‌های ورزشی بخش خصوصی استان قرار می‌گیرد گفت که این میزان اعتبار پاسخگوی زیان ناشی از تعطیلی چند ماهه ۳۰۰ باشگاه ورزشی این استان نیست.

قاسمعلی برزمینی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اگر این تسهیلات به‌طور مساوی بین باشگاه‌ها تقسیم شود به هر باشگاه کمتر از ۷۰ میلیون ریال خواهد رسید که این مبلغ اجاره بهای یک ماه برخی از آن‌ها است.

وی بیان کرد: برای واگذاری این تسهیلات به باشگاه ها شاخص‌ها و ملاک‌هایی از قبیل نوع باشگاه، میزان خدمات کیفی و کمی و تعداد ورزشکاران مورد توجه جدی خواهد بود.

برزمینی خاطرنشان کرد: اولویت پرداخت این تسهیلات به استخرها و باشگاه‌های اجاره‌ای است که برای پرداخت آن، ضرر و زیان وارده به باشگاه ها توسط کارشناسان بررسی خواهد شد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان گلستان با یادآوری اینکه این میزان اعتبار در نظر گرفته شده از محل ردیف‌های بودجه استانی است، گفت: تلاش می کنیم از محل اعتبارات ستاد ملی ورزش مبارزه با کرونا نیز بودجه ای برای کمک به باشگاه های خسارت دیده از شیوع این بیماری دریافت کنیم.

وی گفت: با موافقت ستاد ملی ورزش مبارزه با کرونا کشور و برای حمایت از باشگاه‌داران و جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر به فعالان ورزشی، اجاره بها ۲۱۰ مکان ورزشی دولتی در ماه‌های اسفند پارسال و فروردین و اردیبهشت ماه امسال در استان بخشیده شد.

برزمینی ادامه داد: براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، رشته‌هایی که ورزشکاران هنگام تمرین با هم درگیری فیزیکی دارند مانند کشتی، بوکس، تکواندو و برخی سبک‌های کاراته همچنان مجاز به فعالیت نخواهند بود، اما رشته‌های ورزشی انفرادی و فاقد شرایط بیان شده، می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

بر اساس آخرین آمار رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ،تاکنون ۱۵۴ هزار و ۴۴۵ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هفت هزار و ۸۷۸ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =