استاندار سمنان: سیاسی‌کاری‌ها مانع رسیدن دولت به اهداف اقتصادی است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: برخوردهای برخی از جناح‌های سیاسی رقیب دولت در خصوص بازار بورس مانع دستیابی دولت به اهداف اقتصادی از جمله رونق فعالیت‌های مولد می‌شود.

علیرضا آشناگر روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: رشد بازار بورس و در پی آن شکوفایی اقتصادی، توفیق نظام جمهوری اسلامی ایران است و مختص جناح خاصی نیست.

وی به ضرورت هدایت سرمایه‌های خرد مردم به سمت فعالیت‌های اقتصادی مولد در کشور و سمنان با اطلاع‌رسانی درست و آگاهی بخشی به عموم تاکید و تصریح کرد: تزریق این سرمایه‌ها به بازارهای موازی مانند طلا، ارز و مسکن فقط رضایت فعالان این بخش را به همراه دارد، اما در اشتغالزایی و اقتصاد کلان کشور و استان تاثیر سازنده‌ای ندارد.

استاندار سمنان ادامه داد: برخی از رقبای سیاسی و نیز فعالان بازارهای موازی با برنامه‌های دولت در بخش بازار بورس مقابله می‌کنند و موافق با آن نیستند.

وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در ترغیب جامعه به مشارکت مفید در بورس، تصریح کرد: صاحبان قلم می‌توانند در این بخش با ارائه آموزش‌های لازم به مردم و ترغیب آنان به این بازار کمک کنند.

آشناگر ابرازداشت: فراگیری آموزش ثروت‌آفرینی از جمله در نظام آموزشی و تعلیمی برای استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی و ورود اقشار مردم به بورس لازم است.

وی، مدیریت نقدینگی را مقدمه‌ توسعه کشور با وجود تحریم‌ها و شرایط  به وجود آمده ناشی از آن برشمرد و افزود: در شرایط تحریم سرمایه گذاری خارجی با مشکلاتی مواجه شد، بنابراین تاکید به استفاد از سرمایه‌های داخلی با هدف تحقق توسعه اقتصاد مولد ضرورت دارد.

استاندار سمنان یادآور شد: اکنون فعالیت مولد بورس بهترین فرصت برای استفاده از منابع مردم به منظور رونق اقتصادی است و حالا برخی از رقبای سیاسی دولت تمایل دارند با این بخش نیز سیاسی برخورد شود که رویکرد آنها واقعا در مسیر درستی نیست.

وی تصریح کرد: تاکنون با وجود همه محدودیت‌های موجود، دولت تا جای ممکن با بسته‌های حمایتی و تشویقی از بخش خصوصی حمایت کرد.

آشناگر به تغییر نگرش دولت از نظام بانک‌محوری بر بورس‌محوری اشاره و اضافه کرد: هدف‌گذاری در این روش تامین ۵۰ درصدی منابع مالی صنایع با هدف رونق و جهش تولید در واحدهای تولیدی و صنعتی کشور است.

وی با بیان اینکه برخی از شرکت‌های بزرگ استان سمنان نیز پیگیر ورود به بورس هستند، خاطرنشان کرد: این واحدها، با تبدیل شدن به سهامی عام و ارائه به صورت عرضه اولیه در بورس، تامین سرمایه کرده و منجر به اشتغالزایی و رونق اقتصادی استان می‌شوند.

استاندار سمنان، به ارزش روزانه معاملات بورس کشور اشاره و تصریح کرد: تزریق پول از طرف مردم به بورس کمترین اثر تورم را در مقایسه با ورود سرمایه به بازارهای موازی، در اقتصاد نظام جمهوری اسلامی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha