آغاز لکه‌گیری اضطراری آسفالت جاده‌های استان زنجان

زنجان - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: عملیات لکه‌گیری اضطراری آسفالت جاده‌های شهرستان های ماهنشان، ابهر، ایجرود، خدابنده، طارم، زنجان، خرمدره و سلطانیه آغاز شد.

عبدالحسین علی اکبری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استان زنجان یک‌هزارو ۶۲۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و چهار هزارو ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی دارد.
وی تاکید کرد: ۲۰۰ کیلومتر از مجموع راه‌های اصلی و فرعی این استان، آزادراه است که هشت درصد از آزادراه‌های کشور در زنجان قرار دارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، به ابلاغ طرح اصلاح کیفی رویه آسفالت راه‌های کشور توسط سازمان راهداری اشاره کرد و ادامه داد: از اردیبهشت‌ماه امسال فعالیت اکیپ‌های لکه‌گیری اضطراری جاده ها در هشت شهرستان استان آغاز شده و این مهم در دست انجام است.
علی‌اکبری تاکید کرد: در آزادراه زنجان- قزوین، پیمانکار عملیات را از سر گرفته است به طوری که پس از آسفالت تراشی و پاکسازی، وصله‌های هندسی را انجام می‌دهد.
وی اظهارداشت: امسال برای این آزادراه حدود ۳۵ میلیارد ریال مجوز برگزاری مناقصه گرفته‌ایم که این عملیات تا پایان سالجاری انجام می شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: سال‌گذشته حدود ۱۱۰ هزار تن آسفالت توسط پیمانکاران مختلف در همه جاده های ارتباطی استان پخش کردیم. 
علی اکبری افزود: علاوه بر این حدود یک‌هزارو ۶۰۰ تن از سهمیه قیری که در بخش راه‌های شریانی به استان زنجان ابلاغ شده است نیز از طریق پیمانکاران مختلف جذب کرده‌ایم.
وی به اقدامات انجام شده در طرح ملی ابرار ( اقدام برای راه‌های اولویت‌دار روستایی ) نیز اشاره کرد و گفت:  در این طرح نیز ۴۵ کیلومتر راه روستایی برای استان زنجان مصوب شده بود که هم اکنون از  ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است. 
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان اضافه کرد: البته با توجه به اینکه زنجان جزو استان‌های سردسیر کشور محسوب می شود، این عدد مربوط به فصل کاری گذشته است.
عطایی اکبری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شرایط جوی از هفته گذشته برای کار مهیا شده است در حال برنامه‌ریزی برای تکمیل این جاده ها هستیم و امسال این طرح را تکمیل کرده و  پایان خواهیم داد.
به گزارش ایرنا، این استان پنج هزارو ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۸۴۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این مقدار، ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۲۰۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬ کیلومتر آزاد راه، ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۱۱۳‬‬‬‬‬‬‬‬‬ کیلومتر بزرگراه، ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۳۴۲‬‬‬‬‬‬‬‬‬ کیلومتر راه اصلی و ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۹۷۴‬‬‬‬‬‬‬‬‬ کیلومتر راه فرعی است.
۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است و علاوه بر این ۲۰ دوربین ثبت تخلف در آزادراه های زنجان - قزوین و زنجان - تبریز وجود دارد که در ۲۴ ساعت از شبانه روز تخلفات رانندگی را ثبت می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =