بورس آذربایجان‌غربی هفته گذشته هم قرمز شد

ارومیه- ایرنا- مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: شاخص کل بورس استان طی هفته گذشته نیز نظیر هفته پیش از آن، روند نزولی داشت و در مقایسه با هفته پیشتر با ۴۸ هزار و ۲۰۱ واحد کاهش به ۹۳۸ هزار و ۵۵۷ واحد رسید.

وحید جوادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طی هفته گذشته شاخص بازار فرابورس نیز کاهش ۲۴۹ واحدی را تجربه کرد، افزود: این شاخص نیز در پایان هفته گذشته به ۱۰ هزار و ۸۶۴ واحد رسید.

وی با بیان اینکه هفته گذشته بیش از ۱۳۴ میلیون سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در آذربایجان‌غربی معامله شد، بیان کرد: ارزش معامله‌های بورسی طی هفته گذشته در استان بیش از یک‌هزار و ۳۱۷ میلیارد ریال بود.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۶ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق‌تقدم بیش از ۲۴۳ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری مشاوران سهام بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۲۱ درصد به خود اختصاص داد.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی از سهم ۵۶ درصدی خرید در هفته گذشته خبر داد و بیان کرد: طی این مدت شرکت مخابرات ایران، هشت درصد ارزش کل معامله‌ها را به خود اختصاص داد و در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار گرفت.

بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =