افزایش ۵۰ کیلومتری جاده‌های آسفالته قشم

قشم- ایرنا- سال ۱۳۹۸ با اجرای عملیات معبرهای برون شهری و احداث قطعه یک بزرگراه مرکزی ، ۵۰ کیلومتر به خطوط آسفالتی برون شهری جزیره قشم افزوده شد.

مدیر امور فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم روز شنبه به خبرنگاران گفت: : توسعه آسفالت‌های برون شهری جزیره با هدف بهره‌مندی ساکنان و گردشگران از خدمات زیرساختی مطلوب  با اعتباری افزون بر ۶۴۲ میلیارد ریال انجام شد.

حسین ناصری نژاد افزود: آسفالت قطعه یک بزرگراه مرکزی قشم به طول ۱۰ کیلومتر به همراه اجرای تجهیزات علایم ایمنی این قطعه از جمله نصب گاردریل، تابلوهای ترافیکی، تابلوهای اخطاری و اجرای خط کشی با اعتباری بیش از ۳۳۰ میلیارد ریال به اتمام رسید.

وی ادامه داد:  اجرای طرح زیرسازی قطعه ۲ بزرگراه مرکزی به طول ۱۰ کیلومتر و با پیشرفت فیزیکی ۹۶ درصد، ۱۴۷ میلیارد ریال هزینه داشت.

مدیر امور فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: عملیات سابگرید، خاکریزی و خاکبرداری، ابنیه فنی پل ها و ترانشه های خاکی این قطعه نیز  ۹۵ درصد پیشرفت داشته است.

وی افزود: طرح قطعه سوم بزرگراه خلیج فارس نیز ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با ۱۴۸ میلیارد ریال اعتبار هم اکنون مرحله‌های زیر سازی و رو سازی محورهای اصلی به طول ۱۶.۱ کیلومتر تمام شده است.

ناصری نژاد ادامه داد: اجرای زیر سازی و آسفالت ۴۰ درصد جاده‌ها و معبرهای برون شهری جزیره قشم و طرح خط‌کشی جاده‌های برون شهری با اعتبار ۱۷ میلیارد ریال بخش دیگری از این اقدامات سال گذشته است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha