نیاز به هزار هزار میلیارد تومان منابع مالی برای تحقق رشد اقتصادی

تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای تحقق رشد اقتصادی مطلوب به هزار هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز است.

«فرهاد دژپسند» روز شنبه در مراسم افتتاح رسمی «راه‌اندازی پنجره واحد شروع کسب‌وکار» که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد اظهار داشت: بخشی از این منابع از طریق منابع دولتی و همچنین بانک ها تامین خواهد شد.
وی بابیان اینکه منابع بانکی باید به سوی تامین نیازهای بخش خصوصی برود، ادامه داد: همچنین باید منابع خرد را به سوی بازار سرمایه جذب کنیم تا منابع لازم برای تحقق رشد حداقلی فراهم شود.
وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاران باید تشویق شوند که به سرمایه‌گذاری و تولید روی بیاورند.
 دژپسند با اشاره به اقدام های لازم برای کاهش زمان صدور مجوزهای کسب و کار گفت: بخش مهمی از این کاهش زمان مربوط به همراهی سازمان امور مالیاتی است.
وی یادآور شد: از ابتدای اسفند ۹۸ یکی از رویکردهای ما این بوده که تا جای ممکن مالیات را به ابزاری برای سرمایه گذاری و تولید تبدیل کنیم.
 دژپسند از برنامه ریزی برای راه اندازی پنجره واحد الکترونیکی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با راه اندازی این پنجره، حضور فیزیکی فعالان اقتصادی کاهش می یابد.
 وزیر اقتصاد با اشاره به جزئیات پنجره واحد آغاز به کار کسب و کارها که امروز راه اندازی شد، گفت: از طریق این پنجره زمان لازم برای اخذ مجوزها از ۷۲ و نیم روز ۲ و نیم روز به سه روز کاهش خواهد یافت.
وی اظهار داشت: از فعالان اقتصادی درخواست می‌کنم که در صورتی که اخذ مجوزهای آنها برای شروع کسب و کار بیش از سه روز طول کشید به شماره ۱۸۶۶ اعلام کنند تا به طور جدی به آن رسیدگی شود.
دژپسند با اشاره به توجه رهبر معظم انقلاب به اقتصاد و تولید گفت: در یک دهه گذشته رهبر معظم انقلاب در انتخاب شعار سال عناوین اقتصادی، رونق و جهش تولید را مد نظر قرار داده اند.
 وزیر اقتصاد با بیان اینکه در ۹ سال اخیر از نظر رشد سرمایه گذاری شرایط خوبی را نداشتیم، اضافه کرد: باید تلاش شود در حالی که کشورمان با انواع تحریم‌ها و فشارها مواجه است موانع فعالیت اقتصادی را به حداقل برسانیم.
 وی با بیان اینکه امروز سرمایه گذاری مانند نان شب برای ما واجب است،گفت: برای کاهش نرخ بیکاری، بالا بردن جایگاه کشور در اقتصاد جهانی و تحقق رونق تولید، شرایط را برای سرمایه گذاری و تولید فراهم کنیم.
 وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: شرایط باید به گونه‌ای فراهم شود که سرمایه گذار خارجی تمایل به شراکت با سرمایه گذاران ایرانی پیدا کند و شکاف سرمایه در کشور کم شود.
دژپسند ادامه داد: امروز پنج استان به پنجره واحد شروع کسب و کار مجهز می شوند که باید تلاش کنیم تا پایان امسال به همه استان ها گسترش یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =