لیگ برتر کشتی از اول مرداد آغاز می‌شود

تهران - ایرنا - رییس سازمان لیگ فدراسیون کشتی گفت: با توجه به زمان‌بندی فدراسیون، لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی باشگاه‌های کشور از اول مرداد آغاز خواهد شد.

«عبدالمهدی نصیرزاده» روز شنبه در گفت و گویی افزود: با توجه به اعلام اتحادیه جهانی کشتی، فعالیت‌های بین‌المللی این رشته تا ۱۰ تیرماه به حالت تعلیق درآمده و می‌توانیم از ۱۱ تیرماه سال جاری کار خود را آغاز کنیم. همچنین با توجه به اطلاعاتی که از ستاد  پیشگری کرونا به دست ما رسیده است به احتمال بسیار زیاد مجوز فعالیت‌های کشتی در کشورمان، از اواسط تیرماه صادر خواهد شد.  بر این اساس طبق برنامه‌ریزی قبلی، لیگ برتر کشتی از اول مرداد آغاز خواهد شد.

وی اظهار داشت: چرخه انتخابی تیم‌های ملی از رقابت‌های قهرمانی کشور آغاز می‌شود و برگزاری جام باشگاه‌های جهان را نیز در پیش داریم که زمان‌بندی برگزاری این ۲ مسابقه پس از مسابقات لیگ برتر است.

نصیرزاده افزود: صورتجلسه‌ای در فدراسیون کشتی با حضور کادرفنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی به امضاء رسیده، توسط انستیتو کشتی زمان‌بندی آن بررسی شده و مورد تأیید فدراسیون کشتی نیز قرار گرفته است. طبق آن تاریخ دیگری را برای برگزاری لیگ کشتی نمی‌توانیم متصور باشیم، پس به طور قطع اگر شرایط به دلیل شیوع ویروس کرونا مهیا باشد، لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی در ماه‌های مرداد و شهریور برگزار می‌شود.

رییس سازمان لیگ کشتی یادآور شد: برای هماهنگی هرچه بیشتر، جلسه‌ای را با تیم‌های متقاضی در نیمه دوم خردادماه برگزار می‌کنیم تا مقدمات کار برای برگزاری مسابقات لیگ هرچه زودتر انجام شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =