انتشار ۱۰ عنوان کتاب در انتشارات علمی و فرهنگی طی اردیبهشت

تهران- ایرنا- انتشارات علمی و فرهنگی طی ماه اردیبهشت ۱۰ عنوان کتاب؛ شامل کتاب‌های چاپ نخست و تجدید چاپ را به بازار نشر عرضه کرده است.

مدیر فروش انتشارات علمی و فرهنگی از چاپ نخست و تجدید چاپ بیش از ۱۰ عنوان کتاب از سوی انتشارات علمی و فرهنگی خبر داد و گفت: مقدمه ابن خلدون، درآمدی بر فلسفه تعلیم و تربیت در جمهوری اسلامی ایران، چاپ دستی و مقدماتی و پیشرفته، مبانی فلسفه هنر، پارچه‌های ایرانی، دیوان حافظ، دفترچه ممنوع، چیزها، ناطور دشت، ایران در سیاحت‌نامه اولیا چلبی کتاب‌هایی هستند که اخیرا توسط انتشارات علمی و فرهنگی برای اولین بار یا به صورت بازنشر در فروشگاه‌های این نشر، کتاب فروشی‌ها و سایر مراکز فرهنگی قابل دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته اند.

محمدجعفر کبریایی همچنین با اشاره به اعمال محدودیت فعالیت کتابفروشی‌ها و قرنطینه به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا طی ماه‌های اسفند و فروردین این فرصت را زمان آشتی مردم با کتاب و کتاب‌خوانی در زندگی خانواده‌ها نامید و گفت: اقبال ماه‌های اخیر مردم به خرید و مطالعه کتاب‌ در مقایسه با سال‌های اخیر بی سابقه است و تنها در اردیبهشت علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی  بیش از ۱۷ هزار جلد از کتاب‌های منتشر شده توسط انتشارات علمی و فرهنگی را از فروشگاه‌های این نشر خریده‌اند.

ویروس کرونا موسوم به کوید ۱۹ اواسط ماه دسامبر (اذر ۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد اگرچه واژه «همه‌گیری جهانی» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را همه‌گیر جهانی شناسایی و اعلام می‌کند.

نشانه هایی از ابتلا به این بیماری از چهارشنبه ۳۰ بهمن در ایران دیده شد و طی هفته بعد با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مدارس و دانشگاه ها و در ادامه اجتماعات و اماکن فرهنگی مانند سینماها، تئاترها و کنسرت‌های موسیقی و رویدادهای هنری چون نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و نمایشگاه بین المللی قرآن تعطیل شدند و این تعطیلی هنوز ادامه دارد. کتابفروشی ها نیز مانند  دیگر مشاغل شامل تعطیلی کلی از هفتم فروردین تا اول اردیبهشت در بسیاری شهرهای کشور از جمله تهران شدند ولی بعد از آن ستاد ملی مبارزه با کرونا اجازه فعالیت اصناف کم‌خطر از جمله کتابفروشی‌ها را با رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی داد.  

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha