آغاز تولید فیلم آموزش هشت رشته ورزشی برای دانش‌آموزان

گنبدکاووس - ایرنا - دبیر فدراسیون ورزش دانش‌آموزی گفت که با هدف ارتقای مهارت‌آموزی و بهره‌مندی دانش‌آموزان از شیوه‌های مختلف آموزش در شرایط کرونایی، فیلم آموزشی هشت رشته ورزشی تهیه و در اختیار محصلان و مربیان تربیت بدنی مدارس قرار می‌گیرد.

سعید فرنیا روز شنبه در حاشیه بازدید از فرایند تولید فیلم آموزشی والیبال در گنبدکاووس به خبرنگار ایرنا گفت: تهیه این فیلم‌های آموزشی در راستای مصوبه معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش و با حضور تعدادی از دانش آموزان علاقمند به این رشته انجام می‌شود.

وی افزود: فیلم‌های آموزشی در هشت رشته‌ والیبال، بسکتبال، آمادگی جسمانی، طناب زنی، تنیس روی میز، بدمینتون، فوتسال و هندبال و در سه سطح مبتدی، نیمه پیشرفته و پیشرفته تهیه شده و در آن نحوه صحیح، قواعد و اصول هر رشته ورزشی آموزش داده می‌شود.

فرنیا اضافه کرد: این فیلم‌های آموزشی پس از تهیه و تدوین علاوه بر بارگذاری در سایت فدراسیون ورزش دانش آموزی و دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، در اختیار هفت هزار کانون ورزش دانش‌ آموزی کشور نیز قرار داده خواد شد.

وی گفت: در همه مراحل تولید این فیلم‌های آموزشی مصوبات ستاد مقابله با کرونا و پروتکل‌های بهداشتی رعایت می شود.

دبیر فدراسیون ورزش دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: تولید فیلم آموزشی والیبال در گنبدکاووس از امروز با حضور دانش آموزان منتخب و مدرس‌های والیبال درمحل سالن المپیک این شهر آغاز شد.

به گفته فرنیا، تولید فیلم آموزشی در رشته‌های بسکتبال و آمادگی جسمانی در تهران، رشته طناب زنی در برخی شهرهای استان تهران، تنیس روی میز در کردستان، بدمینتون در زنجان، فوتسال در آذربایجان شرقی و هندبال در استان اصفهان انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر تهیه فیلم‌های آموزشی در محیط‌های ورزشی، چند فیلم آموزشی در محیط منزل تهیه می‌شود تا در شرایط کرونایی مورد استفاده دانش آموزان قرار گیرد.

همچنین رضا طبرسا معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش گلستان هم به خبرنگار ایرنا گفت: فیلم آموزشی رشته والیبال دانش آموزی براساس سرفصل کتاب تربیت بدنی و در ۱۰ جلسه ۲۰ دقیقه‌ای به میزبانی گنبدکاووس تهیه می‌شود.

آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس درشرق گلستان، افزون بر ۸۱ هزار دانش آموز از پیش دبستانی تا متوسطه دوره دوم دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha