مرگ و میر کرونا در کرمانشاه رو به افزایش است

کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه گفت: اکنون با افزایش تعداد مبتلایان، موارد بستری و متاسفانه مرگ و میر ناشی از کرونا در استان روبرو هستیم.

دکتر «محمود رضا مرادی» روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا در سرسرای شهدای دولت استانداری افزود: با وجود اینکه تا دو هفته پیش سیر نزولی در تعداد مبتلایان و فوتی ها داشتیم، اما اکنون با افزایش تعداد مبتلایان، موارد بستری و متاسفانه مرگ و میر روبرو هستیم.

وی اظهار داشت: این افزایش آمار، نشان دهنده کم توجهی مردم و عدم اجرای پروتکل های بهداشتی است، این روند موجب شده استان کرمانشاه در وضعیت هشدار قرار گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: شلوغی پارک‌ها و بازارها و عدم رعایت موازین بهداشتی در وسایل حمل و نقل عمومی و همچنین برگزاری مراسم ترحیم و عروسی از جمله مواردی است که روند شیوع کرونا در استان را افزایش داده است.

مرادی گفت: پیش بینی های لازم جهت احتمال ازدیاد موارد بستری انجام شده و ظرفیت تخت های بستری و ICU در بیمارستانهای گلستان و فارابی افزایش یافته است.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد تا روز ۹ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که از بین مبتلایان جدید، ۵۴۷ مورد بستری و دو هزار و ۲۷۲ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.
کیانوش جهانپور افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۴۶ هزار و ۶۶۸ نفر رسید و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۶۷۷ نفر رسید.

وی اظهار داشت: استان های خراسان رضوی، آذربایجان های شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان و مازندران در وضعیت هشدار قرار دارند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =