۱۰ میلیون متر مربع عایق رطوبتی از استان مرکزی  صادر شد

خمین - ایرنا - دبیر انجمن عایق‌ رطوبتی دلیجان در استان مرکزی گفت: ۱۰ میلیون متر مربع انواع عایق رطوبتی به ارزش ۱۰ میلیون دلار پارسال از استان به خارج کشور صادر شده است.

«ابوالفضل حیدری» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: صادرات این محصول در قیاس با مدت مشابه قبل آن ۲ برابر رشد داشته  و استان مرکزی  پارسال رتبه نخست در صادرات عایق‌های رطوبتی در کشور را کسب کرد.
وی بیان کرد:۲۷ میلیون مترمربع عایق رطوبتی به ارزش ۲۸ میلیون دلار در سال گذشته از کشور صادرشد که این میزان صادرات ۱۰ درصد از تولید عایق رطوبتی در داخل را شامل می‌شود.
 دبیر انجمن عایق‌ رطوبتی دلیجان در استان مرکزی اظهار داشت: محموله‌های صادراتی عایق رطوبتی به کشورهای افغانستان، پاکستان و عراق ارسال شد.
حیدری ادامه داد: دلیجان تنها خوشه‌صنعتی کشور در تولید عایق‌ رطوبتی است که محصولات آن در بازار مصرف شهرت دارد اما، صادرات این محصول استاندارد و مرغوب با مشکلاتی روبه‌رو است که می‌طلبد مسئولان نسبت به رفع آن اقدام کنند.
وی تاکید کرد:  ارزآوری و رونق صادرات از محل عایق‌ رطوبتی با تسهیل قوانین و برداشتن موانع قانونی امکان‌پذیر است.

دبیر انجمن عایق رطوبتی دلیجان افزود: ۱۰۰ واحد تولید عایق‌رطوبتی دلیجان بیش از ۷۰ درصد نیاز کشور به این محصول را تامین می‌کنند.
حیدری گفت: اقتصاد دلیجان به تولید عایق‌ رطوبتی گره خورده و این واحدهای تولیدی سهم کلیدی در ایجاد اشتغال دارند، به‌طوری‌که یک‌ هزار و ۵۰۰ شغل مستقیم از این محل ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: این صنعت با احتساب صنایع فرادستی و زیردستی نظیر عاملان فروش و حمل‌ونقل ۳۵ هزار نفر اشتغال در کشور دارد.
دلیجان از توابع استان مرکزی با ۵۰ هزار نفر جمعیت قطب تولید عایق‌ رطوبتی و الیاف پلی‌استر  کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =