ترامپ به دنبال حذف دموکرات‌ها از همه مناصب سیاسی

تهران– ایرنا– دونالد ترامپ با وجود اعتراض‌ها و آشوبی که اکنون در آمریکا بر سرکشته شدن یک شهروند سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست به راه افتاده و همچنین در اوضاعی که توئیتر، نوشته‌های او را تحت کنترل دارد، در بازنشر یک پیام توئیتری، خواستار حذف و برکناری دموکرات‌ها از همه مناصب سیاسی آمریکا شد.

ترامپ در حالی که آمریکا دچار بحران ناشی از کشته‌شدن یک سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست شده، طبق روال سالیان اخیر، همه مشکلات این کشور را به دیگران نسبت داده و به دنبال رهایی از این اوضاع خودساخته است.
او که تا پیش از این با انتقادهای فراوان در مواجه با ویروس کرونا و سپس بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی در آمریکا از سوی ناظران وکارشناسان روبرو بود، اکنون با ادامه و گسترش ناآرامی‌ها در ایالت متحده به دلیل کشته شدن یک شهروند سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست در ایالت مینه‌سوتا، با بحران بی‌سابقه‌ای مواجه است.  

او در یک چرخش فرافکنانه، دقایقی پیش در یک پیام توئیتری نوشت: سال ۲۰۲۰ زمان تغییرات است.  
رئیس جمهوری ایالات متحده در ادامه این پیام، اقدام به بازنشر توئیت مربوط به یک گروه از جوانان آمریکایی کرده که از حزب دموکرات روی برگردانده و آشوب‌های اخیر که از مینه‌سوتا آغاز شده را به دموکرات‌ها نسبت داده‌اند.

گروه موسوم به «دموکرات‌های سابق (طرفدار) ترامپ - Former Democrats for Trump » در پیام حساب توئیتری خود نوشتند: فرمانداران، وزیران دولت، سناتورها، شهردار، بازرس کل و رئیس پلیس دموکرات(باید برکنار شوند).  
این اقدام ترامپ در بازنشر این پیام با عنوان «سال ۲۰۲۰ زمان تغییرات است»، نشانه حمایت از او از این رویکرد و تلاش برای حذف همه دموکرات‌ها از مناصب مختلف در آمریکاست.

دموکرات‌های سابق برای ترامپ در توضیح حساب کاربری توئیتری خود نوشته‌اند: از دونالد ترامپ رئیس جمهوری ممنون هستیم که دموکرات‌های جوان را در یافتن حقیقت کمک کند.  

مرگ جُرج فلوید سه‌شنبه گذشته زمانی رخ داد که یک افسر سفیدپوست او را روی زمین قرار داد و با فشار دادن زانو به پشت گردنش، راه تنفسی او را بست. براساس فیلم منتشر شده، فلوید بارها می‌گفت نمی‌تواند نفس بکشد اما ماموران پلیس توجهی به سخنان فلوید نکردند؛‌ ضمن آنکه از نزدیک شدن مردم معترض به این اقدام، جلوگیری می‌کردند.

اعتراض‌ها در مورد مرگ جورج فلوید که با رفتار غیرانسانی پلیس سفید پوست شهر مینیاپلیس جان باخت، ابعاد گسترده‌تری یافته و اکنون سراسر ایالات متحده را دربر گرفته است. وضعیت به گونه‌ای شده که کاخ سفید با گسترش ناآرامی‌ها به آتلانتا و واشنگتن، به طور موقت بسته شد.  

گفته شده «دراک شووین» مامور پلیس خاطی، اخراج و با اتهام به قتل، بازداشت شده است. سه افسر پلیس حاضر در صحنه نیز اخراج شدند اما تاکنون به جرمی متهم نشده‌اند. 
اکنون اعتراض‌ها به سراسر این کشور سرایت کرده است و در آتلانتا، تظاهرکنندگان پنجره‌های دفتر مرکزی شبکه سی‌ان‌ان را با اسپری رنگ کردند و شیشه‌های آن شکستند.  

**۱۳۰۲**2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =