۲ میلیارد و ۲۲۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان مرکزی مصوب شد

اراک - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: ۲ میلیارد و ۲۲۶ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی ۲۴ ماه اخیر در این استان مصوب شد.

«سعید فرخی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: میزان سرمایه‌گذاری خارجی مصوب استان مرکزی پارسال یک‌میلیارد و ۵۵۰ میلیون دلار بود که به تنهایی معادل ارزش مجموع مجوزه‌های سرمایه‌گذاری خارجی استان مرکزی در ۴۰ سال گذشته برآورد شده است.

وی ادامه داد: ۸۰۷ واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۴۱ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال سال گذشته در نقاط مختلف استان مرکزی به بهره‌برداری رسیده که ۱۱ هزار و ۳۴۰ فرصت شغلی جدید را در این استان به دنبال داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی بیان کرد: ۲ هزار و ۷۱ فقره جواز تاسیس صنعتی با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۱ هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال پارسال در این استان صادر شد که با تکمیل و راه‌اندازی این واحدهای صنعتی ۵۵ هزار و ۳۴۱ فرصت اشتغال جدید در این استان ایجاد می‌شود.

فرخی افزود: نرخ بیکاری استان مرکزی در سه سال گذشته همواره از متوسط شاخص کشوری پایین‌تر و تک رقمی بوده است و در سال گذشته نیز با کاهش ۲۵ درصدی، نرخ بیکاری این استان به هشت و ۱۵ صدم رسید.

وی در خصوص فعالیت ستاد تنظیم بازار استان مرکزی نیز گفت: به‌منظور ذخیره‌سازی کالاهای اساسی و نهاده‌ها دامی در سال های ۹۷ و ۹۸ بیش از ۱۴۰ هزار تن انواع کالا در انبارها ذخیره شد و در حوزه توزیع کالاهای اساسی در سال‌های ۹۶ تا ۹۸ نیز بیش از ۳۱ هزار و ۴۰۰ تن کالای اساسی و بیش از ۷۳ هزار تن نهاده‌های دامی در میان فعالیت بخش کشاورزی توزیع شد.

بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی کوچک، متوسط و بزرگ در استان مرکزی فعالیت می کنند.

استان مرکزی واقع در قلب ایران دومین جایگاه صنایع مادر تخصصی و رتبه چهارم صنعت کشور را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =