استقبال خوب از پروازهای فرودگاه بجنورد

بجنورد-ایرنا- هر چند پس از شیوع ویروس کرونا پروازهای فرودگاه بجنورد کاهش یافت اما مردم خراسان شمالی با برقراری مجدد پروازها، استقبال خوبی از ناوگان هوایی کردند.

مدیر فرودگاه بجنورد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در هفته ای که گذشت، ایرلاین ها در مسیر تهران - بجنورد سه پرواز داشتند که با ظرفیت کامل ۷۰ نفر انجام شد.

محمدابراهیم قدمگاهی افزود: پروازهای این فرودگاه به مقصد تهران و بالعکس که پس از شیوع ویروس کرونا دچار وقفه شده بود که از چهارم خردادماه از سر گرفته ‌شد.  

وی اظهار داشت: بر اساس تقویم پروازی فرودگاه بجنورد، در هفته ۹ پرواز رفت و برگشت بین بجنورد و تهران باید انجام شود که با توجه به شیوع کرونا و کاهش آمار مسافر، در ۲ ماه شمار این  پروازها به یک تا ۲ پرواز رسیده و در نهایت تمامی پروازها لغو شد.

وی اظهار داشت: هم اکنون تمامی پروتکل های بهداشتی برای مبارزه با ویروس کرونا در این فرودگاه انجام می شود و زیر نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی استان طرح تب سنجی و غربالگری نیز انجام می شود.

از زمان شیوع ویروس کرونا شرکت هواپیمایی آسمان،  ماهان و ایران ایر شمار زیادی از برنامه های پروازی خود در مسیر بجنورد - تهران را لغو کردند که این امر نیز به نوعی باعث کاهش مسافر شد.

پارسال ۲۴۲ پرواز توسط سه شرکت هواپیمایی مزبور به مقصد فرودگاه بجنورد انجام شده که در مقایسه با سال پیش از آن ۱۲۰ درصد افزایش داشته است اما از اسفند ماه پارسال سفر ناوگان هوایی استان بسیار کاهش یافت.

۲۸ هزار و ۱۶۲ مسافر، سال گذشته از طریق پروازهای فرودگاه بجنورد جابه‌جا شده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ماقبل آن ۹۸.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

فرودگاه بجنورد به علت شرایط خاص اقلیمی و مکانی، نیاز به هواپیمای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این فرودگاه برنامه پروازی دارند و در فصل زمستان شمار زیادی از پروازها به علت بدی آب و هوا لغو می شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =