ثبت‌نام آزمون مجازی بخش معارفی جشنواره قرآن و عترت دانشجویان آغاز شد

تهران- ایرنا- رییس اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: فرایند ثبت‌نام در آزمون مجازی بخش معارفی و رشته‌های حفظ بخش آوایی سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان آغاز شد.

رشید جعفرپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا با اشاره به برگزاری مجازی آزمون بخش معارفی سی و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور، اظهار داشت: ثبت نام بخش معارفی و رشته های حفظ از بخش آوایی سی و پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور از امروز دهم خرداد ماه در دانشگاه های دولتی و غیردولتی تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز می شود.

وی با بیان اینکه این آزمون ۲۷ خرداد ماه به صورت مجازی برگزار می شود؛ گفت: دانشجویان متقاضی حضور در سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور تا ۲۰ خرداد ماه مهلت دارند با مراجعه به سامانه اینترنتی quranst.pnu.ac.ir  برای ثبت نام و دریافت کارت مراجعه کنند.

جعفرپور درباره بخش های مختلف آزمون بخش معارفی این جشنواره، خاطرنشان کرد: آزمون شامل ۹ رشته معارفی و چهار رشته حفظ است و در صورتی که پذیرفته شدگان این مرحله در هر رشته آزمونی بیش از ظرفیت مجاز برای حضور در مرحله سراسری جشنواره باشند، نامبردگان به عنوان راه یافته نهایی به مرحله سراسری محسوب نمی شوند.

رییس اداره فعالیت های دینی و قرآنی وزارت علوم گفت: طبق دستورالعمل اجرایی جشنواره قرآن و عترت، برگزاری مرحله دانشگاهی شامل بخش آوایی، هنری، ادبی، پژوهشی و فناوری در خرداد و تیر ماه سال جاری، برگزار می شود و زمان دریافت آثار این بخش‌ ها تا پایان تیرماه اعلام شده است.

وی افزود: فایل های بخش آوایی و فایل های مربوط به دعا و مناجات خوانی، اذان(برادران) و تواشیح و همسرایی(برادران)، باید پس از داوری اولیه در دانشگاه به صورت مجازی و بر اساس سهمیه دانشگاه تا ۳۱ تیرماه به دبیرخانه مرحله سراسری در دانشگاه صنعتی اصفهان ارسال شود.

به گزارش ایرنا، بر اساس مصوبه شورای سیاستگذاری سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور، دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان میزبان مرحله سراسری این جشنواره انتخاب شده است. زمان برگزاری اختتامیه این جشنواره نیز اعلام می شود. بانی برگزاری جشنواره قرآن و عترت دانشجویان، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش