بیمارستان‌های آمریکا از تجویز داروی هیدروکسی کلروکین خودداری کردند 

تهران- ایرنا- به رغم تبلیغات گسترده دونالد ترامپ در مورد داروی هیدروکسی کلروکین، مراکز درمانی آمریکا پس از بررسی نتایج این دارو، از تجویز آن به بیماران کرونایی اجتناب کردند.

نشریه هیل صبح شنبه نوشت، هم اکنون بسیاری از کلینیک‌های مراقبت‌های بهداشتی آمریکا داروی هیدروکسی کلروکین را برای بیماران ویروس کرونا تجویز نمی‌کنند.  

بر اساس این گزارش، بزرگترین سیستم مراقبت‌های بهداشتی ایالت نیویورک نیز بیشتر نسخه‌های هیدروکسی کلروکین را متوقف کرده است.  

طبق گزارش‌های اخیر، چندین بیمارستان‌ امریکا استفاده از هیدروکسی کلروکین که برای معالجه بیماری‌های شدید ویروس کرونا تصویب شده است را متوقف کرده‌اند. زیرا مطالعات اخیر اثرات سوء آن بر سلامتی و مزایای محدود آن را اثبات کرده است.  

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد که چندین بیمارستان در آمریکا تأیید کرده‌اند که تجویز این دارو را برای بیماران کویید ۱۹ متوقف کرده‌اند و سفارشات این دارو از اوج خود در اواخر ماه مارس (اسفند- فروردین) کاهش یافته است.  

این خبر در حالی منتشر می‌شود که چندین موسسه پزشکی اروپایی هشدارهای شدیدی را در مورد استفاده از این دارو صادر کرده‌اند.  

آنتونی فائوچی کارشناس برجسته بیماری‌های عفونی کارگروه ویروس کرونا کاخ سفید نیز تأیید کرد، هیچ داده‌ای وجود ندارد که نشان دهد هیدروکسی کلروکین در درمان بیماری کووید ۱۹ مؤثر است.

ترامپ هفته گذشته فاش کرد که با وجود شک و تردید در مورد اثربخشی داروی هیدورکسی کلروکین در معالجه بیماری کووید-۱۹ آن را یک اقدام پیشگیرانه در نظر گرفته است.  

تاثیر هیدروکسی کلروکین در معالجه بیماران مبتلا به کووید -۱۹ اثبات نشده و سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به دلیل خطر مشکلات ریتم قلبی نسبت به استفاده از آن در خارج از بیمارستان یا آزمایشات بالینی هشدار داده است. این دارو برای معالجه بیماران مبتلا به مالاریا و لوپوس مورد استفاده قرار می‌گیرد.  

ترامپ و برخی متحدانش این دارو را [برای درمان کرونا] یک «معجره درمانی» خواندند. ترامپ حتی گفته بود خودش نیز این دارو را برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا مصرف کرده است. این در حالی است که سازمان غذا و داروی سازمان ملل ماه گذشته هشدار داده بود که این دارو فقط باید در محیط‌های بیمارستانی استفاده شود و مصرف خودسرانه آن عوارض جدی از جمله مشکلات قلبی به دنبال دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =