کارمندان جنوب فارس آزمایش تشخیص کرونا می‌دهند

شیراز_ایرنا _ رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت:فرایند انجام آزمایش تشخیص کرونا برای کارمندان ادارات در این شهرستان و شهرستان‌های اوز و خنج در جنوب فارس از روز شنبه ۱۰ خرداد آغاز می‌شود.

دکتر محمد حسین کریمی رئیس دانشکده پزشکی لارستان روز جمعه با اشاره به لغو برخی دورکاری ها و بازگشایی دانشگاه ها، اظهارداشت: ارتباط مردم با محیط های اداری و خصوصا بانک ها بسیار زیاد شده و البته مردم ناچار از این ارتباط ها و طی برخی روال اداری و بانکی هستند.

وی افزود: با توجه به این موضوع، دانشکده علوم پزشکی لارستان تصمیم دارد از تمامی کارکنان ادارات در سه شهرستان لارستان، خنج و اوز نمونه گیری کند تا بتواند ضمن کنترل بهتر بیماری، اطمینان خاطر بیشتری در جامعه به وجود آورد.

رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان تأکید کرد: برای آرامش بیشتر خانواده های دانشجویان، از همه دانشجویان در بدو ورود تست گرفته می‌شود تا با خیال آسوده تری بتوانند به امور آموزشی و پژوهشی خود ادامه داده و خانواده های آنان نیز آرامش بیشتری داشته باشند.

 کریمی با اشاره به اینکه تیم بهداشتی و درمانی دانشکده با قدرت هرچه بیشتر نمونه گیری و بیماریابی خود را ادامه می دهد، از مردم خواست تا موارد بهداشتی را بصورت کامل رعایت کرده و حتما فاصله اجتماعی هوشمند را رعایت کنند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان خاطرنشان کرد: با مشخص شدن نخستین اداره با اولویت بیشترین ارتباط با مردم، از فردا شنبه ۱۰ خرداد ماه نمونه گیری از کارمندان آغاز می شود و در صورت مثبت شدن تست هر کارمند، ضمن قرنطینه برای شخص از اعضای خانواده وی نیز تست گرفته می شود.

وی باردیگر با تاکید بر حفظ سلامت مردم در سه شهرستان گفت: تمام تلاش ها و برنامه ها در دانشکده علوم پزشکی لارستان و مجموعه بهداشت و درمان در منطقه در این راستاست که تا قبل از شروع فصل سرما و آغاز موج دوم بیماری، منطقه به یک ثبات نسبی رسیده و بیماری تا حدودی زیادی به کنترل در آید.

کریمی افزود: این مهم تنها با همکاری همه جانبه سایر مسئولان و دستگاه ها و همه آحاد مردم در رعایت نکات و دستورات بهداشتی و همچنین رعایت موارد یاد شده در اطلاعیه های ستاد مبارزه با کرونا محقق می شود.

از دیروز تا امروز ۹ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۱۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و  تعداد بیماران مبتلا به این بیماری به ۱۴۶ هزار و ۶۶۸ نفر در کشور افزایش یافت. 

 از بین مبتلایان جدید، ۵۴۷ مورد بستری و دو هزار و ۲۷۲ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

 مجموع جانباختگان کرونا  در کشور ۷ هزار و ۶۷۷ نفر و سهم ۲۴ ساعت گذشته  ۵۰ بیمار بوده است. 

شهرستان لارستان در فاصله ۳۳۸ کیلومتری جنوب شیراز در استان فارس قرار دارد. 

اخبار مرتبط