بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۴ پروژه صنعت آب و برق در خراسان جنوبی

تهران- ایرنا- چهار پروژه صنعت آب و برق با اعتبارهزار و ۲۲۶ میلیارد تومان فردا (شنبه) و در پنجمین هفته از پویش#هرهفته_الف_ب_ایران در سال ۹۹ در سفر وزیر نیرو به استان خراسان جنوبی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در سفر روز شنبه رضا اردکانیان به استان خراسان جنوبی، سه پروژه سد "سیاهو"، آبرسانی به شهر "درمیان" و روستاهای منطقه و طرح‌های آبرسانی به ۱۵ روستای استان افتتاح می‌شود و عملیات اجرایی نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی منطقه "سربیشه" نیز کلنگ‌زنی می شود.

بر اساس این گزارش، عملیات احداث سد سیاهو در سربیشه، با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان به منظور مهار، کنترل و ذخیره‌سازی جریان پایه و سیلاب‌های فصلی و تنظیم آن برای تامین آب کشاورزی با ایجاد ۴۵۰ هکتار اراضی مدرن شبکه آبیاری و زهکشی احداث شده است.

فردا همچنین عملیات اجرایی آبرسانی به شهر درمیان و روستاهای منطقه با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان و پروژه آبرسانی به ۱۵ روستا در سطح استان با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان افتتاح می شود.

در این سفر، عملیات اجرایی ساخت نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی منطقه سربیشه در شهرستان "درح" هم با ۷۰ میلیون یورو (معادل ۱۱۲۰ میلیارد تومان) آغاز می‌شود؛ این نیروگاه شامل ۲۰ واحد توربین ۲.۵ مگاواتی است که در سال آینده به بهره‌برداری می رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha