پیام رهبر انقلاب باید نصب‌العین نمایندگان مجلس قرار گیرد

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: نکات مهم و دقیق در سخنرانی رهبر معظم انقلاب درباره فلسطین ،گفتمان مقاومت و شروع مجلس یازدهم باید نصب العین نمایندگان مجلس قرار گیرد.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه مکتوب این هفته شهرستان کرج افزود:  امیدواریم نکات این پیام نصب العین مجلسیان و ریاست آن قرار گیرد و توقعات این دوره مردم و رهبری از مجلس به‌خوبی برآورده شود.

وی ادامه داد:  نمایندگان مجلس با برآورده کردن توقعات مردم  در پایان دوره با کارنامه‌ای موفق و روسفید نزد خدای تعالی و مردم و شهدا، مسوولیت خود را ادامه و یا به دیگران تحویل دهند.

حرکت کشتی‌های ایران به سمت ونزوئلا نقطه‌ی عطفی در روابط سیاسی و اقتصادی با دنیا است

نماینده ولی فقیه دراستان البرز دراین خطبه مکتوب همچنین به حرکت کشتی های ایرنای به سمت ونزوئلا اشاره کرد و افزود: نکته‌ای که به نظرم لازم است اشاره‌کنم این است که متاسفانه مسوولان  و رسانه‌ها محکم و قوی به این پیروزی بزرگی که برای ملت ایران در جریان حرکت کشتی‌های ایران به سمت ونزوئلا واقع شد و هیمنه پوشالی آمریکا شکسته شد و دنیا فهمید که چیزی از آمریکا به‌جز اسمش باقی نمانده، نپرداختند.

وی افزود: آمریکا در این روزها باید پاسخگوی عملکرد وقیحانه نژادپرستانه خود به مردم جهان باشد که چگونه بربریت دوران جاهلیت را در این زمان تکرار می‌کند و در مقابل دید مردم دنیا بالباس نظم جان انسان بی‌گناه را فقط به خاطر رنگ پوستش می‌گیرد ، این اقدام حرکتی از روی اقتدار و عزت بود .

آیت الله حسینی همدانی گفت: این حرکت درست در موقعی که رجز می‌خوانند و تهدید می‌کنند و اخیرا هم وزیر خارجه فرانسه اظهارات مداخله‌جویانه‌ای داشت، نویدبخش و امیدآفرین بود، نقطه‌ی عطفی در روابط سیاسی و اقتصادی با دنیا و از بین بردن تحریم‌های ظالمانه استکبار بود.

وی بیان داشت : بنابراین  باید به‌صورت جشن ملی از آن تقدیر می‌شد که متأسفانه کم‌رنگ برخورد شد.

ضرورت آشنایی نسل جوان با نهضت و مبانی اندیشه امام (ره)

امام جمعه کرج در ادامه با اشاره به چهاردهم خرداد سالروز  ارتحال غم‌انگیز حضرت امام رضوان‌الله تعالی علیه گفت: امام شخصیتی کم‌نظیر در جهان اسلام بود. مجتهد و فقیهی صاحب مبنا و سیاست‌مداری باتدبیر که تعلق به گروه و جریان خاص و حتی منطقه خاص نداشت.

وی افزود:  او تربیت‌شده مکتب اهل‌بیت (ع)  بود و به همه افراد تعلق داشت و اندیشه ناب او مرز جغرافیایی نداشت.

آیت الله حسینی همدانی گفت: امام درعین‌حال که فرمانده کل قوا بود، نظریه‌پردازی می‌کرد و همزمان رهبری سیاسی را هم به عهده داشت. اگر کسی امام را تک‌بعدی معرفی کند و قضاوت کند، بزرگ‌ترین اشتباه و تحریف را مرتکب شده است.

وی اضافه کرد: بنابراین امروز بر حوزه و دانشگاه لازم است تا نسل جوان را بیشتر از گذشته با عمق اندیشه‌ها و نظرات امام آشنا کرده، روش و خط امام را تبیین کنند.

امام جمعه کرج تاکید کرد: لازم است مباحثی چون دشمن‌شناسی، ارتباط با بیگانگان، عدالت‌خواهی، مطالبه گری، عدالت اجتماعی، قانون مداری، دموکراسی، شفافیت در رفتارِ دستگاه‌ها و مسئولین، غیرت دینی، مبارزه با استکبار، مبارزه با غرب‌گرائی و لیبرالیسم غرب، حمایت از مقاومت، مبارزه با اشرافی گری و تجملات، رسیدگی به حال محرومان و مستضعفان، حمایت از فلسطین و نهضت‌های آزادی‌بخش، خدمت بی‌منت به مردم، مسائل مربوط به رفاه حال مردم و رشد اقتصادی و امثال این‌ها، با بیانات و سخنرانی‌ها و صحیفه و وصیت‌نامه و فیلم‌های موجود که به تعبیر حضرت آقا صراط مستقیم انقلاب است، با دقت تبیین شود.

وی گفت:  بنابراین باید با استفاده از رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب که مبین و ادامه نظرات حضرت امام است، حرکتِ در مسیر رشد و اعتلای همه‌جانبه کشور را سرعت بخشید و قطعا عدول و انحراف از خط امام که خواسته دشمنان است، مساوی با تمام شدن انقلاب است..

نماینده ولی فقیه دراستان البرز یاد آورشد: رهبر معظم انقلاب دربیانی فرمودند: «اگر کسی یا جریانی بخواهد به نام عقل‏گرایی، از ارزش‌های اسلامی و انقلابی عدول کند، این انحراف است. اگر کسی بخواهد به‌وسیله عقل‏گرایی، در مقابل دشمن بی‏ تقوایی به خرج بدهد، وابستگی به وجود بیاورد، این انحراف است، این خیانت است.

وی افزود: آن عقلانیتی که در مکتب امام بزرگوار ما هست، اقتضاء نمی‏ کند که ما از خدعه دشمن غافل شویم، از کید او غافل شویم، از نقشه عمیق او غافل شویم، به او اعتماد کنیم، در مقابل او کوتاه بیاییم. هرچه که انسان در مقابل دشمن کوتاه بیاید، پشتوانه عظیم معنوی در درون کشور و درون ملت را از دست خواهد داد.» البته باید مواظب این جهت هم باشیم که گاهی به اسم انقلابی گری و مطالبه گری و امثال این‌ها از خط امام منحرف نشویم.

امام جمعه کرج گفت: باز در همین جهت رهبری دربیانی فرمودند: «اگر به نام عدالت‏خواهی و به نام انقلابی گری، اخلاق را زیر پا بگذاریم، ضرر کرده‏ایم؛ از خط امام منحرف‌شده‌ایم. اگر به نام انقلابی گری، به نام عدالت‏خواهی، به برادران خودمان، به مردم مؤمن، به کسانی که ازلحاظ فکری با ما مخالف‌اند، اما می‏دانیم که به اصل نظام اعتقاددارند، به اسلام اعتقاددارند، اهانت کردیم، آن‏ها را مورد ایذاء و آزار قراردادیم، از خط امام منحرف‌شده‌ایم.

وی افزود: اگر بخواهیم به نام انقلابی گری و رفتار انقلابی، امنیت را از بخشی از مردم جامعه و کشورمان سلب کنیم، از خط امام منحرف‌شده‌ایم.»

انحراف از خط امام خواسته دشمنان است

نماینده ولی فقیه دراستان البرز درخطبه مکتوب این هفته خود همچنین بیان داشت: متاسفانه در این سال‌های اخیر بعضی‌ها که از نزدیکان امام هم بودند جفاکارانه برداشت‌های شخصی خود را به امام نسبت دادند و ایجاد شبهه کردند.

وی افزود: دوستان به‌خصوص جوانان عزیز سیره و خط امام که همان اسلام ناب محمدی (ص ) است را دنبال کنید و بعد عملکرد افراد و دستگاه‌ها را ببینید که در این روزها چقدر فاصله ایجادشده است. مثلا غیرت دینی داشتن و نسبت به اهل‌بیت (ع) و غیور بودن را دقت کنید.

آیت الله حسینی همدانی خاطرنشان کرد: هشتم بهمن‏ ماه ۱۳۶۷ رادیو در سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا (س)  در برنامه‏ ای زنده از مخاطبینش سوال کرد الگوی شما به‏ عنوان زن ایرانی کیست؟ علی‏رغم نام بردن اکثر پاسخ‏ دهندگان از حضرت زهرا (س ) به‌عنوان الگو، یکی از مخاطبین از اوشین (که نام هنرپیشه‌ای ژاپنی بود) به‏ عنوان الگویش نام برد و در پاسخ به گوینده که پرسیده بود چرا حضرت فاطمه (س ) الگوی شما نیست گفت: «حضرت زهرا(س ) متعلق  ۱۴۰۰ سال پیش است. ما یک الگوی امروزی می‏ خواهیم.»

وی افزود: حضرت امام روز پس از پخش این مصاحبه در نامه ‏ای به ‏سرپرست وقت صداوسیما نوشتند: باکمال تاسف و تاثر روز گذشته (روز شنبه ۸ بهمن) از صدای جمهوری اسلامی مطلبی در مورد الگوی زن پخش شد، بلاشک فرد توهین‏ کننده محکوم‌به اعدام است. اگر بار دیگر ازاین‌گونه قضایا تکرار گردد، موجب تنبیه و توبیخ و مجازات شدید و جدی مسؤولان بالای صداوسیما خواهد شد.» با این دقت مواظب بودند که عقاید مردم دچار انحراف نشود و محصولات غربی به خورد ملت داده نشود. لازم است همه مردم و مسوولان  وصیت‌نامه امام را مکرر در مکرر بخوانند.

خبرگان رهبری با انتخابی شایسته مرحمی بر دل داغدار مردم شدند

امام جمعه کرج در ادامه گفت: در همان روز ارتحال رهبر کبیر انقلاب در اوج غم و ماتم، خبرگان ملت در اقدامی به‌موقع و انقلابی به وظیفه خودشان عمل کردند.

وی اضافه کرد: خبرگان رهبری با انتخابی شایسته مرحمی بر دل داغدار مردم شدند و سکان هدایت جامعه را به دست خلف امام (ره) ، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی قراردادند. و ایشان تا امروز با تمام توان و با مدیریتی جهادی، کشتی انقلاب را با تمام مشکلات و سختی‌هایی که دشمنان داخلی و خارجی برای نظام فراهم کردند، به‌سلامت پیش برده‌اند.

قیام پانزده خرداد ۱۳۴۲ مقدمات برچیده شدن طاغوت را فراهم کرد

وی قیام تاریخی پانزدهم خرداد را مهم برشمرد و افزود: یکی از مهم‌ترین وقایع تاریخ معاصر ایران قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ است که مقدمه پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ شد.

امام جمعه کرج بیان داشت: آنچه حرکت انقلابی ۱۵ خرداد را شکل داد احساس و باور عمیقی بود که در مردم ایجادشده بود که رژیم با دین سرستیز دارد و دین را به حاشیه برده است و تلاش دارد فرهنگ و اخلاق منحط غربی را ترویج کرده جایگزین فرهنگ اسلامی کند.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین مردم با رهبری روحانیت و حضور گسترده خود دست به قیام زدند اما در ظاهر با تعداد زیادی شهید این حرکت سرکوب شد ولی با توجه به آثار فراوانی که داشت مقدمات برچیده شدن طاغوت را فراهم کرد. فقط به یکی از دستاوردهای قیام اشاره می‌کنم و آن شکست دکترین کندی بود.

آیت الله حسینی همدانی گفت: ریشه‌ی طرح و ایده‏های ضد دینی و غرب‏گرایانه شاه در انقلاب سفیدی که راه انداخت و روی آن مانور می‌داد، همین دکترین کندی و برنامه کلی ‏دموکرات‏های آمریکا جهت فریب افکار مردم و استثمار بیشتر ملت‏ها بود.

وی افزود:  آمریکایی‏ها با این کار می ‏خواستند جلوی انقلاب‏ های گسترده را بگیرند و طبقات مختلف مردم ازجمله کشاورزان و کارگران را آرام کنند. که این نقشه استعماری در جریان قیام ۱۵ خرداد شکست خورد. خدای تعالی شهداء بزرگوار ۱۵ خرداد را با شهداء کربلا محشور بگرداند.

 تخریب بقیع سند مظلومیت شیعه است

امام جمعه کرج در ادامه به  هشتم شوال سال ۱۳۴۴ قمری اشاره کرد و افزود: دراین روز بقاء متبرکه ائمه(ع) در قبرستان مقدس بقیع در شهر مدینه منوره به دست پرورش‌یافتگان فرقه انحرافی و افراطی وهابیت تخریب شد.

وی گفت: بنابراین سند دیگری بر اوراق مظلومیت شیعه در تاریخ اضافه شد. وقتی استعمار انگلیس و نقشه‌های ضد دینی آن به کمک جهل و نادانی و افراط‌گرایی بیاید و در کنار هم قرار گیرند نتیجه‌اش وهابیت پلیدِ بی‌منطق خواهد شد که جز ریختن خون مخالف، تخریب، ترور و جنایت چیز دیگری بلد نیست.

آیت الله حسینی همدانی خاطرنشان کرد: در طول تاریخ اخیر، استعمار به اشکال مختلف با عقائد اصیل اسلامی و شیعی که تفکرش مبارزه با ظلم و ستم و جهل است، مبارزه کرده و تمام تلاش خود را برای محو و نابودی آن بکار برده است.

وی اضافه کرد: گاهی دین جدید جعل کرده، مثل بابیت و بهائیت و گاهی افراطی‌گرایی را ترویج داده مثل وهابیت که با عقائد شیعی و به‌خصوص با تفکر امامیه در ستیز است و در مبارزه آشکار با فرهنگ اهل‌بیت (ع)، اقدام به تخریب قبور مطهر ائمه مظلوم بقیع کردند و دل شیعیان جهان بلکه مسلمین را داغدار کردند.

امام جمعه کرج بیان داشت: قصد پلیدشان از این اقدام از بین بردن اسناد و آثار عینی تاریخ اسلام بود تا در دوره‌های بعد، مدرکی برای استدلال و اثبات حقانیت وجود نداشته باشد. معمولا آثار تاریخی و هویتی ملت‌ها مورداحترام همه هست اما وهابیون به دستور اربابانشان هر جا که وارد می‌شوند این پشتوانه‌های تاریخی را از بین می‌برند و به آتش می‌کشند.

وی گفت: عقاید انحرافی فرقه وهابیت ریشه در تفکر غلط ابن تیمیه دارد که سال‌ها بعد از خودش توسط محمد بن عبدالوهاب به روشی جدید احیاء شد. با قدرت گرفتن آل سعود توسط استعمار در عربستان، این فرقه هم قدرت و سلطه سیاسی پیدا کرد و با تمام توان در خدمت استعمار و استکبار قرار گرفت. و از آن زمان تا امروز در هرجای عالم که قصد تخریب دین و عقائد ناب اسلامی اعم از شیعه و سنّی را داشته باشند این ولیده نامشروع استعمار آماده اقدام است، که یک نمونه‌اش تخریب گسترده مظاهر تاریخ اسلام من‌جمله قبور اهل‌بیت و صحابه پیامبر اکرم بود.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز اضافه کرد: در سال‌های اخیر هم همه شاهدیم که این تفکر شوم خطرناک چه فجایعی را در اقصی نقاط عالم مثل سوریه و عراق و لبنان و یمن و افغانستان و کشمیر و نیجریه به وجود آورده و چگونه با جنگ‌های نیابتیِ گسترده و خونین، دستورات اربابان را عمل می‌کنند.

وی ادامه داد: همین روزهای عراق را ببینید که آمریکا برای ماندن در منطقه دست به چه اقداماتی زده و ناامنی ایجاد کرده. امیدواریم که جهان اسلام با وحدت و یکپارچگی و تقویت محور مقاومت، دست سلطه گران را از منطقه و بلاد اسلامی کوتاه کنند.


مسوولان  اجرایی استان البرز از ایجاد حواشی در عملکرد پرهیز کنند

نماینده ولی فقیه دراستان البرز همچنین در ادامه خطبه مکتوب نماز جمعه این هفته کرج خطاب به مسوولان اجرایی گفت: تمام سعی شما خدمت به مردم باشد و از ایجاد حواشی در عملکرد پرهیز کنید.

وی افزود:  بدون اغماض در چهارچوب قانون به وظائف خود عمل کنید. در مقابل قانون ایستادن و یا دور زدن آن و نیمه انجام دادن آن، خلاف است و ضمان آور. به تذکرات توجه کنید و خود را بالاتر از قانون ندانید. تخلفات فراوانی که حقوق مردم را تضییع می‌کند را جلوگیری کنید.

آیت الله حسینی همدانی خاطرنشان کرد: خوب است بعضی از دوستان که دوران خدمتشان در حال سپری شدن است مثل شوراهای شهر استان گزارشی از عملکرد خود به مردم بدهند که در طول این سال‌ها در عرصه‌های مختلف چه خدماتی برای مردم انجام داده‌اند.

وی افزود: چقدر به سرمایه مردم اضافه کرده‌اند چه مقدار جلوی از بین رفتن سرمایه مردم را گرفته‌اند. چه مقدار درآمد پایدار برای شهرشان فراهم کرده‌اند. برای رفاه حال بهتر مردم چه اقداماتی داشته‌اند.

امام جمعه کرج گفت: ایا واقعا  شهرداری‌ها کارشان را درست انجام داده‌اند که از هیچ شهرداری سوال نمی‌شود و مطالبه گری انجام نمی‌شود.

وی بیان داشت: به نظرم ضمن تقدیر و تشکر از تمام فعالیت‌های به‌موقع و مؤثری که عزیزان داشته‌اند که اطلاع‌رسانی شود موارد احیانا کم‌کاری و کم‌توجهی هم باید دنبال شود تا اگر نقص هست زودتر جبران شود. این استان قابلیت‌های فراوانی دارد که مسوولان دلسوز و پا بکار و جهادی می‌توانند آن را محقق کنند.

به علت شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های اکید مسوولان و متخصصان امور بهداشتی و درمانی مبنی بر پرهیز از برگزاری تجمعات باهدف جلوگیری از گسترش بیماری که منجر به توقف موقت برگزاری مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه شده است، آیت‌الله حسینی همدانی در قالب سیزدهمین خطبه مکتوب جمعه توصیه‌ها و تذکراتی را بیان فرمودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =