فعالان اجتماعی یاد امام و 15 خرداد را در فضای مجازی زنده نگاه دارند

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت شهرستان ورامین گفت: حال که به دلیل شرایط ویژه ناشی از شیوع ویروس کرونا، امکان برگزاری اجتماعات وجود ندارد، از تمامی فعالان اجتماعی و فرهنگی درخواست می‌شود تا یاد امام راحل و قیام 15 خرداد را در فضای مجازی زنده نگاه دارند.

حجت الاسلام سیدمحسن محمودی در پیام جمعه شهرستان ورامین با اشاره به روایتی از امام کاظم(ع) گفت: در روایتی از آن حضرت آمده که مردی از شهر قم مردم را به سوی حق دعوت می‌کند و گروهی که از ایمان مستحکم برخوردار بوده،حوادث آنان را از پای در نمی‌آورد، از جنگ خسته نمی‌شوند و همراه بر خدا توکل دارد، ایشان را همراهی می‌کنند.
وی افزود: تنها مصداق سخن امام کاظم (ع) امام خمینی (ره) که با عصای موسی، تبر ابراهیمی، روح عیسوی و منطق مهدوی قیام کرد و بساط فرعونیان و نمرودیان زمان را برچید، ایشان با انقلاب اسلامی خود، کاخ مستکبران را ویران کرد و تمام معادلات سیاسی آنان را دگرگون ساخت.
وی تصریح کرد: بزرگداشت چنین شخصیتی که نامش برای همیشه در تاریخ در کنار اسم دلیران جهان ماندگار می‌ماند وظیفه‌ای است که همگانی است تا راه و کلام امام نه تنها برای مردم ایران که برای تمامی آزادگان جهان زنده بماند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران همچنین با اشاره به پنجاه و هفتمین سالگرد قیام خونین 15 خرداد مردم دشت ورامین اظهار کرد: امام راحل از قیام خونین 15 خرداد به عنوان مبدأ نهضت اسلامی یاد کردند، قیامی که به فرموده بنیانگذار جمهوری اسلامی چراغ روشن مسیر انقلاب نام بردند.
وی تصریح کرد: مردم ولایت‌مدار دشت ورامین در این روز پای پیاده به تهران عزیمت کردند تا در راه دفاع از مرجعیت و ولایت، به آغوش شهادت بشتابند و در این مسیرنام شهیدان معصوم شاهی، رجبی، طباطبایی، خانی، عرب مقصودی، مهابادی و اردستانی که به تعبیر مقام معظم رهبری همچون ستارگان درخشان در آسمان ایران اسلامی خواهند درخشید، تقدیم اسلام شدند.
محمودی تأکید کرد: امروز آحاد مردم ولایتمدار دیار پانزده خرداد وظیفه دارند که از این حماسه بزرگ تجلیل کرده و اجازه ندهند این ولایت‌مداری و دینداری مخدوش شود.
وی گفت: دست‌های پیدا و پنهانی در کار است که چهره این منطقه را تخریب و ارزش‌های دینی را کمرنگ کنند لذا همه وظیفه دارند تا با تمام وجود از این حماسه نورانی حفاظت کنند.
امام جمعه موقت ورامین گفت: از همه فرهیختگان حوزه‌های فرهنگی و هنری می‌خواهیم تا با توجه به شرایط ویژه ناشی از ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری مراسم میدانی، برای حفاظت از قیام نورانی تلاش کنند، هنرمندان منطقه آثار فاخری را برای پانزده خرداد تولید کنند و نمادی از این قیام درورودی شهر نصب گردد تا هر کس وارد این شهر می‌شود به طور محسوس بداند در دیار ۱۵ خرداد وارد شده است.
وی تأکید کرد: : حال که به دلیل شرایط ویژه ناشی از شیوع ویروس کرونا، امکان برگزاری اجتماعات وجود ندارد، از تمامی فعالان اجتماعی و فرهنگی درخواست می‌شود تا یاد امام راحل و قیام 15 خرداد را در فضای مجازی زنده نگاه دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =