مسئول فلسطینی: در مقابل سیاست‌های نژادپرستانه نتانیاهو ساکت نمی‌نشینیم

تهران - ایرنا - مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: مقابل سیاست‌های نژادپرستانه نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی ساکت نخواهیم نشست و در همه زمینه‌ها با او مقابله خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد سرزمین‌های فلسطینی به مناطق اشغال شده الحاق شود.

" نبیل شعث " روز شنبه در گفت و گو با تارنمای " ارم نیوز " امارات اظهار داشت: مقامات فلسطینی به منظور جلوگیری از روند الحاق کرانه باختری که رژیم صهیونیستی قصد دارد آن را در ماه ژوئیه عملیاتی کند به شدت تلاش می‌کنند.  وی با بیان اینکه مسئولان فلسطینی با تمام توان برای مقابله و رویارویی با رژیم صهیونیستی تلاش می‌کنند، افزود: ما اکنون کارهای فشرده انجام می‌دهیم و برنامه‌های عملیاتی نیز برای مقابله با سیاست الحاق در نظر گرفته‌ایم.  ما در همه زمینه‌ها تلاش خواهیم کرد تا از سیاست الحاق مورد نظر رژیم صهیونیستی جلوگیری کنیم.  

شعث تاکید کرد که در این زمینه مقامات فلسطینی از هر حرکتی اعم از جنبش مردمی، دیپلماتیک، امنیتی و اقتصادی استفاده می‌کنند. 

وی با بیان اینکه پس از اتخاذ تصمیمی مبنی بر قطع روابط با رژیم صهیونیستی و آمریکا، همه تماسها با رژیم اسرائیل و آمریکایی‌ها بطور کامل متوقف شده است، افزود:  محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای قطع روابط با رژیم صهیونیستی دستوراتی را به همه مقامات اعم از مقامات امنیتی و سیاسی فلسطین صادر کرده است و اکنون هماهنگی های امنیتی با رژیم صهیونیستی کاملاً متوقف شده و دیگر هیچ هماهنگی بین ما و آن‌ها وجود ندارد. 

مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: از طریق تماس‌های فشرده با طرف‌های عربی و بین‌المللی ما به دنبال یک جنبش بین‌المللی قوی علیه جنایت رژیم اسرائیل هستیم. 

" محمود عباس " رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به دنبال برنامه رژیم صهیونیستی برای اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری و دره اردن، ۳۱ اردیبهشت امسال قطع همکاری‌های امنیتی با این رژیم و خروج از توافقنامه‌ها و تعهدات امضا شده با رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا را اعلام کرد و به حسین الشیخ عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و ماجد فرج رییس دستگاه اطلاعاتی تشکیلات خودگردان که به طور منظم در تماس با رژیم صهیونیستی هستند، دستور داد تا تماس با این رژیم را قطع کنند. 

طرح صلح "دونالد ترامپ" که به "معامله قرن" معرفی شده، چند ماه پیش منتشر و موجب خشم فلسطینیان و رد آن از سوی جامعه بین‌المللی شد. 

در این طرح، رژیم صهیونیستی مجاز می‌شود تا شهرک‌های کرانه باختری و منطقه راهبردی دره اردن را به سرزمین‌های اشغالی الحاق کند. 

رژیم صهیونیستی قصد دارد از ماه آینده میلادی بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن را که در جنگ ۱۹۶۷ به اشغال خود درآورده به قلمرو خاکی خود ضمیمه کند.  

برخی کشورهای اروپایی تهدید کرده‌اند که در صورت اجرای تصمیم رژیم اسرائیل برای الحاق کرانه باختری، اساس روابط خود با تل آویو را تغییر خواهند داد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha