نخستین مادرباردار مبتلا به کرونا پس از زایمان در ایرانشهر فوت کرد

زاهدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از فوت نخستین مادر باردار مبتلا به ویروس کرونا خبرداد و گفت: این مادر باردار بعد از زایمان بدلیل مبتلا شدن به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

دکتر مهران امینی‌فرد روز جمعه به خبرنگار ایرنا افزود: این مادر باردار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان خانم الانبیا شهرستان ایرانشهر جان خود را از دست داد.

وی بیان کرد: این مادر باردار ساکن روستای آذرآباد شهرستان دلگان است که سه  روز بعد از زایمان با علایم تب و تنگی نفس به بیمارستان ایران مراجعه کرده که پس از انجام تست های اولیه  مشکوک به ویروس کرونا تشخیص داده شده بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: این بیمار برای ادامه تست‌های مربوط به کرونا به بخش سی تی اسکن بیمارستان خاتم الانبیا ایرانشهر ارجاع و پس از انجام آزمایش‌ها و سی تی اسکن های متعدد مشخص شد که مبتلا به ویروس کرونا است و در بخش ویژه بیماران کرونایی قرنطینه شده بود.

دکتر امینی فرد اظهار داشت: این بیمار در زمان بستری در بیمارستان خاتم ایرانشهر بعلت مشکل تنگی تنفس و مقاوم نبودن بدن وی متاسفانه صبح امروز جان خود را از دست داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از سلامت نوزاد به دنیا آمده این مادر خبر داد و گفت: در معاینات اولیه مشخص شده است که نوزاد به دنیا آمده تاکنون فاقد علایم مبتلا به ویروس کرونا است و به همین دلیل با هماهنگی‌های انجام شده با کادر بهداشت و درمان این نوزاد تا اطلاع ثانوی تحت مراقبت قرار می گیرد.

دکتر اردشیر رحیمی رییس شبکه بهداشت دلگان از اقدامات پیشگبرانه برای کنترل این بیماری در بین خانواده این مادر باردار خبر داد و گفت: یک تیم بهداشتی به منظور تشییع جنازه این بیمار و همچنین گندزدایی و ضدعفونی و گرفتن آزمایش های کرونا به روستای آذرآباد دلگان اعزام شده است.

دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر شهرستانهای جنوبی سیستان و بلوچستان شامل ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، راسک، مهرستان، دشتیاری، کنارک و چابهار را زیرپوشش دارد.

گلمورتی مرکز شهرستان دلگان در ۴۵۰ کیلومتری جنوب غرب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =