هفت زمین چمن مصنوعی در منطقه ۱۶ تهران بهره برداری شد

تهران- ایرنا- آیین افتتاح هفت زمین چمن مصنوعی در منطقه ۱۶ با حضور عضو شورای اسلامی شهر، مدیران شهرداری و بازیکنان پیشکسوت سرخآبی های پایتخت برگزار شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، در این مراسم حجت نظری عضو شورای شهر تهران، پیمان پور نصر شهردار منطقه ۱۶، امیر محسنی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری و تعدادی از بازیکنان اسبق سرخآبی های پایتخت از جمله بهنام ابوالقاسم، محمد نوازی، فرشاد پیوس، مرتضی فنونی زاده حضور داشتند.

مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران اظهار کرد: این هفت زمین چمن با اعتباری حدود ۳ میلیارد تومان با همکاری شهرداری منطقه ۱۶ به بهره برداری رسید.

امیر محسنی با اشاره به اینکه توسعه ورزش همگانی و شهروندی از رویکردهای مهم شهرداری تهران است خاطرنشان کرد: با بهره برداری این مجموعه ها می توان ضمن توجه به سلامت و نشاط شهروندان نیز سرانه ورزشی را در مناطق مختلف پایتخت ارتقا داد.

وی اضافه کرد: هم اینک سرانه فضای ورزشی در پایتخت کمتر از یک متر مربع بوده که می بایست به میزان استاندارد آن( یک متر مربع برای هر شهروند) دست یافت. 

محسنی بیان کرد که هم اینک بیش از ۲۰۰ مجموعه ورزشی در سطح پایتخت در اختیار این نهاد است. 

همچنین شهردار منطقه ۱۶ در این مراسم با بیان اینکه ۱۵ زمین چمن مصنوعی طی ۱۰ سال گذشته ترمیم و بازسازی نشده است افزود: از اولویت های ما در سال اخیر احیای مجدد زمین های چمن مصنوعی برای شهروندان و ورزشکاران بوده است چرا که این منطقه از دیرباز مهد ورزش و پیشکسوتان ورزشی بوده است. 

پیمان پور نصر خاطر نشان کرد که هفت زمین چمن به مناسبت عید فطر بهره برداری و مابقی طرح های ورزشی تا پایان خردادماه تکمیل خواهد شد. 

وی تاکید کرد که با افتتاح این مجموعه ها در محدوده فرهنگسرای بهمن، علی آباد و چند بوستان محلی بتوانیم استعداد های ورزشی را ساماندهی کنیم. 

منطقه ۱۶ در جنوب غرب تهران محدوده خیابان های نازی آباد، شهید رجایی، میدان بهمن واقع شده است. 

در پایان ضمن تجلیل از چند خانواده شهید نیز پیشکسوتان فوتبالی با پاسکاری کوتاه با توپ شور و نشاط خاصی را برای تماشاگران به ارمغان آوردند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =