۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83803684
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکل سد لاله شهر کلور خلخال حل می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: مشکل نشت آب سد لاله شهر کلور مرکز بخش شاهرود خلخال امسال برطرف شده و این سد مورد استفاده مردم منطقه قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا ،عباس جنگی مرنی روز جمعه در جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان خلخال با تاکید بر لزوم تکمیل و بازسازی استخر لاله کلور با اجرای ژئوممبرن با فهرست بهای سال ۹۹ اظهارداشت: شرکت آب منطقه‌ای اردبیل آمادگی کامل دارد در کنار شهرداری کلور و با مشاوره فنی و نظارت کامل نسبت به تکمیل این پروژه اقدام کند.

او ضمن تاکید بر اجرای کار فنی و اصولی در احداث پروژه‌های زیربنایی مناطق مختلف استان اردبیل از جمله اجرای طرح‌های سدسازی برای پیشگیری از هدر رفت کار و سرمایه و دوباره کاری گفت: با تامین اعتبار استانی در خصوص تکمیل و بازسازی استخر لاله کلور می‌توان تصمیماتی اتخاذ کرد.

وی اظهارداشت: سد و یا آب بندان لاله واقع در پارک لاله شهر کلور ۱۲ سال پیش با اهداف گردشگری و آبیاری فضای سبز با مساحت ۱۱ هزار مترمربع و گنجایش ذخیره ۳۰ هزار متر مکعب آب احداث شده و از ۲ قسمت بدنه سنگی سد و کف خاکی آن آب را از خود عبور می‌دهد.

او افزود: برای برطرف شدن این مشکل و عایق‌بندی با اسفاده از عایق ژئوممبرن ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز است که با توجه به تامین اعتبار یاد شده از محل اعتبارات منابع در اختیار شهرداری کلور و اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری، شرکت آب منطقه‌ای نیز نسبت به ارائه خدمات فنی و مشاوره‌ای برای اجرای پروژه و بهره‌برداری مجدد آن در تابستان سال جاری تلاش می‌کند.

در ادامه این جلسه پس از ارائه گزارش توسط شهردار و  اعضای شورای اسلامی شهر کلور در خصوص برخی از مشکلات شهر کلور و بخش شاهرود از جمله هتل آپارتمان گردشگری واقع در امامزاده عبدالله کلور  پیشنهاد شد تا اعتبار مصوب در اختیار شهرداری قرار بگیرد تا شهرداری با هدایت و مشاوره کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای اردبیل عملیات تکمیل این پروژه نیمه‌کاره را اجرا کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =