استاندار آذربایجان‌غربی شهادت ۳ مرزبان غیور را در سردشت تسلیت گفت

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی در پیامی شهادت سه تن از مرزبانان غیور هنگ مرزی سردشت به دست ضد انقلاب مزدور و ایادی ترور و خشونت را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی شهریاری در این پیام که روز جمعه صادر شده، آورده است: ملت بزرگ ایران همواره از مرزبانان شجاع و فداکار خود که در راه تأمین امنیت و آرامش هموطنانشان از جان عزیز خود گذشتند، با افتخار یاد خواهد کرد.

وی تاکید کرده است: مرزبانان غیور کشور عزیزمان با اراده مصمم تر از همیشه ضمن دفاع از تمامیت ارضی میهن اسلامی، پاسخ قاطعی به مزدوران و ایادی استکبار از جمله آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای مزدور منطقه که به بهانه های مختلف به مرزهای ایران اسلامی تجاوز می کنند، داده و انتقامی سخت از دشمنان مردم و مخالفان آرامش، پیشرفت و توسعه در اسرع وقت خواهند گرفت.

استاندار آذربایجان‌غربی با محکوم کردن این حادثه تروریستی و تسلیت این ضایعه بزرگ به فرمانده معظم کل قوا، امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، خانواده‌های داغدار این عزیزان، همرزمان آنان در مرزبانی آذربایجان غربی، ملت بزرگوار ایران و مردم شهیدپرور استان آذربایجان غربی از خداوند منان برای شهدای این واقعه دردناک عُلُوّ درجات و برای خانواده های معزز شهدا، صبر و اجر مسألت کرده است.

سه نفر از مرزبان غیور هنگ مرزی سردشت در درگیری با اشرار مسلح به فیض شهادت نایل آمدند.

به گفته فرماندار سردشت، این حادثه هنگامی روی داد که مرزبانان هنگ مرزی این شهرستان حین کنترل پایش نوار مرزی در ساعت یک بامداد امروز، در منطقه «گوریلکه» واقع در ۲۰ کیلومتری این شهرستان و در نزدیکی منطقه «بلفت» و «دوپازه» با اشرار مسلح درگیر شدند.

استوار «تقی بهره‌ور» فرمانده پایگاه اهل مراغه، «هادی عبدی» کادر هنگ مرزی اهل میاندوآب و «علیرضا اسلام دوست» سرباز هنگ مرزی اهل تبریز، سه شهید این واقعه بودند.

در این درگیری چند نفر از اشرار نیز به هلاکت رسیدند.

شهرستان مرزی سردشت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و دارای ۱۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =