نیروی زمینی سپاه ۲ مرکز جدید پی‌سی‌آر راه اندازی کرد

تهران- ایرنا - معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی گفت: تا قبل از شیوع کرونا در کشور ۳ مرکز آزمایش سلولی مولکولی و پی سی آر آزمایشگاهی داشتیم که با شیوع این ویروس در کشور، تعداد مراکز آزمایش سلولی مولکولی به پنج عدد افزایش یافت.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ پاسدار «علی‌اکبر پورجمشیدیان» درباره اقدامات تجهیزاتی -لجستیکی- پزشکی نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و بیمارستان‌های نظامی دست به دست هم دادند تا تجهیزات لازم برای مقابله با ویروس کرونا تامین شود.    

 معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه افزود: نیروی زمینی سپاه همپای سایر نیروهای مسلح بیمارستان‌های نظامی خود را از طریق معاونت بهداری رزمی و بخش مدیریت دارو و تجهیزات پزشکی این معاونت تجهیز کرد.

 پورجمشیدیان با تاکید بر اهمیت و نقش تجهیزات پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا افزود: معاونت بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه با همه توان از نظر دارو، تجهیزات حفاظتی و تخت های بیمارستانی، آی‌سی‌یو و ونتیلاتور ۱۲ بیمارستان نیروی زمینی سپاه را تجهیز کرد.

وی یادآور شد: تا قبل از شیوع ویروس کرونا در کشور ۳ مرکز آزمایش سلولی مولکولی و پی سی آر آزمایشگاهی داشتیم که با شیوع این ویروس در کشور تعداد مراکز آزمایش سلولی مولکولی ما به پنج عدد افزایش یافت.

پور جمشیدیان ادامه داد: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور برنامه‌ریزی و کار گسترده‌ای در زمینه مقابله با ویروس کرونا در بیمارستان‌های نظامی پیش بینی شد و با گسترش شیوع ویروس کرونا،۷ اقدامات لازم برای تجهیز بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه به تجهیزاتی که نیازمند مقابله با ویروس کروناست؛ انجام شد.

پورجمشیدیان با اشاره به صدور ابلاغیه ای به همه بیمارستان ها  نیروی زمینی سپاه گفت: این مراکز موظف هستند تا ۱۰ تخت آی‌سی‌یو به صورت جداگانه برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص دهند. همچنین برای تامین تجهیزات و ادوات این بیمارستان‌ها و بخش های خاصی تدبیر شد و تجهیزاتی همچون ونتیلاتور، اقلام حفاظتی، تخت های بستری، تخت‌های آی‌سی‌یو (ICU) و دستگاه اکسیژن‌ساز پیشرفته برای بیمارستان‌ها تهیه شد.

تخت‌های ICU بیمارستان شهید صدوقی به ۴۵ تخت افزایش می‌یابد

سردار پورجمشیدیان به ساز و کار تهیه تجهیزات بیمارستانی نیروی زمینی سپاه اشاره و تاکید کرد: البته در این فرایند سردار سرتیپ دوم پاسدار احمد اخوان که در وزارت بهداشت مأمور بودند خیلی موثر واقع شدند و به کمک معاونت های وزارت بهداشت توانستیم دستگاه های تنفسی و ونتیلاتور را برای بیمارستان های نیروی زمینی سپاه تهیه کنیم.

 معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه،   عملکرد بیمارستان «شهید صدوقی» نیروی زمینی سپاه را در زمینه تجهیز برای مقابله با ویروس کرونا منای ارزیابی کرد و گفت: این بیمارستان هم اکنون ۳۰ تخت آی سی یو را برای مقابله با ویروس کرونا در اختیار دارد و قرار است تعداد تخت‌های آی‌سی‌یو این بیمارستان از ۳۰ تخت به ۴۵ تخت افزایش پیدا کند.

وی افزود:‌ هفته گذشته تجهیزات راهبردی از جمله ونتیلاتور و تخت های آی سی یو را دریافت کردیم و ۱۵ مانیتور هم تا هفته آینده دریافت خواهیم کرد و بیمارستان شهید صدوقی با ۴۵ تخت آی‌سی‌یو برای مقابله با ویروس کرونا آماده تر و قدرتمندتر خواهد شد.

پورجمشیدیان بیمارستان شهید صدوقی را جزو بیمارستان‌هایی بسیار پیشرفته دانست و گفت: این بیمارستان همه امکانات یک بیمارستان شهری را دارد و ما می توانیم با یک دستگاه اکسیژن ساز پرتابل که برای این مجموعه در نظر گرفته ایم روزانه تا ۴۰۰ نفر را همزمان برای مقابله با کرونا معاینه و حتی بستری کرده و دوران نقاهت را در این بیمارستان بگذارنند.

با شیوع کرونا در کشور از اوایل اسفندماه ۹۸ تا کنون، همه ارکان کشور اعم از وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و نیروهای مسلح در کنار وزارت بهداشت در ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا در تلاشی شبانه روزی برای کنترل این ویروس همکاری و هماهنگی گسترده‌ای داشته و اکنون با یک عزم و اراده ملی و با همکاری همه مردم به مرحله مهار کرونا وارد شده‌ایم.

این مقام نظامی در عین حال گفت: با این وجود و علیرغم آمادگی‌های کامل برای عبور از بحران کرونا و با توجه به این که احتمال اوج‌گیری مجدد کووید-۱۹ وجود دارد، مسئولان کشور همواره تاکید می‌کنند برای کنترل، مهار و عبور کامل از این بیماری همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی به صورت جدی در محیط های عمومی رعایت شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =