اشتغال و مهار تورم از اولویت‌های مجلس یازدهم است

کرمان - ایرنا - امام جمعه ریگان گفت: ایجاد اشتغال پایدار، افزایش تولید داخلی، افزایش ارزش پول ملی و مهار تورم از اولویت‌های کاری مجلس یازدهم است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های نماز جمعه شهرستان ریگان افزود: از وجود اولین مجلس در هفتم خرداد سال ۵۹ تا مجلس یازدهم در هفت خرداد ۹۹ چهل سال می گذرد لذا انتظار می رود مجلس ۴۰ ساله شورای اسلامی در پختگی، نبوغ، عقلانیت و رشد سنگ بنای مجالس دیگر در گام دوم انقلاب باشد.

وی اظهار داشت: امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و ملت صبور و شکور ایران اسلامی از مجلس یازدهم انتظاراتی دارند که امیدواریم نماینده منخب چهار شهرستان شرقی استان کرمان این انتظارات را سرلوحه کار خود قرار دهد.

وی تصریح کرد: نمایندگان در طرح ها و لوایح رسیدگی به حال محرومان، مستضعفان و پابرهنگان را در اولویت کار قرار دهند و مجلس آینده گشایش اقتصادی برای طبقات کم درآمد جامعه باشد.

امام جمعه ریگان تصریح کرد: ایستادگی و مقاومت تمام‌قد در برابر استکبار جهانی و قدرت های شیطانی در دستور کار مجلس انقلابی باشد.

حجت الاسلام رنجبر ماهانی عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی ضمن همکاری و همدلی با قوه مجریه در وظایف قانونی خود که عبارت است از تذکر دادن، سئوال کردن و استیضاح به جا و به حق و بدون اغراض شخصی و حزبی در احقاق حق ملت ایران کوتاهی نکند. 

وی تاکید کرد: انتظار می رود در رای گیری، طرح ها و لوایح مجلس یازدهم دست پخت های غرب به امضا نرسد و مردم را محرم بدانند.  

خطیب جمعه ریگان گفت: آمریکا از سال ۸۸ تاکنون صادرات بنزین به ایران را تحریم کرده به این امید که بتواند شورش های اجتماعی را در کشور کلید بزند که البته نتوانست. 

حجت الاسلام رنجبر ماهانی افزود: در این هیاهوی تحریم، ایران نخستین نفتکش خود را به سمت ونزوئلا می فرستد تا تابوی تحریم های ایالات متحده را بشکند و دولت های تحریم شده را سرپا نگه دارد. 

وی با اشاره به اینکه در سابق به دلیل تحریم صادرات نفت ایران، کشتی های جمهوری اسلامی پرچم ایران را بر فراز کشتی ها بر نمی افراشتند و سامانه های مکان یابی خود را خاموش می کردند تصریح کرد: اما امروز اقتدار جمهوری اسلامی ایران را می بینید که پرچم جمهوری اسلامی ایران برافراشته و سامانه های مکان یابی روشن و بدون ترس واهمه در اقیانوس اطلس در حال حرکت هستند و به آمریکایی ها هشدار می دهند که دست از پا خطا نکنند. 

امام جمعه ریگان افزود: امام خمینی (ره) فرمودند ما مرد جنگیم و می جنگیم و انقلابمان را به تمام جهان صادر می کنیم زیرا انقلاب ما اسلامی است.

وی همچنین ضمن تسلیت سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران افزود: در مکتب سیاسی و نهضت امام خمینی (ره) سه بعد اسلامی و قرآنی که مکمل همدیگرند را می توان مشاهده کرد و اگر روی یکی از این ابعاد توجه شود و به ابعاد دیگر توجه نشود جامعه به خطا و انحراف می رود. 

وی تصریح کرد: سه بعد عقلانیت، معنویت و عدالت مکتب الهی، نهضت سیاسی امام (ره) را تا به امروز نگه داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =