استاندار آذربایجان‌شرقی: آغاز به کار مجلس یازدهم تجلی مردم‌سالاری دینی است

تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان‌شرقی در پیام تبریکی به مناسبت انتخاب محمدباقر قالیباف به عنوان رییس سال نخست مجلس یازدهم، آغاز به فعالیت خانه ملت را تجلی بارز مردم‌سالاری دینی و نمایش آن به جهانیان دانست.

در پیام تبریک روز جمعه محمدرضا پورمحمدی به رییس مجلس، ابراز امیدواری شده مجلس یازدهم با همکاری سایر قوا، در جهت بهره‌گیری از ظرفیت‌های کشور برای شتاب بخشیدن به روند توسعه و پیشرفت ایران اسلامی قدم بردارد.

در این پیام آمده است: آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، بار دیگر حاکمیت اراده ملت بزرگ ایران و جلوه بارز مردم‌سالاری دینی را پیش روی جهانیان به تصویر کشید.

در پیام استاندار آذربایجان شرقی اضافه شده است: بی‌تردید مجلس از مهم‌ترین ارکان نظام است که با تدوین و تصویب قوانین، راهگشای حرکت کشور به سمت قله‌های تعالی و پیشرفت به شمار می‌رود. در شرایط کنونی، وحدت، همدلی و هماهنگی همه قوای کشور در راستای حل مشکلات مردم و اجرای سیاست‌های کلی نظام مبنی بر توسعه اقتصادی، اشتغال و رونق تولید مورد انتظار است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین در پیامی به دکتر علی لاریجانی، تجربه سال‌ها حضور در مسئولیت‌های مهم کشور را از عوامل مدیریت مدبرانه و عاقلانه وی در مجلس برشمرد و از تلاش‌ها و خدمات او در سه دوره ریاست قوه مقننه قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، محمد باقر قالیباف در جریان انتخابات هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با  ۲۳۰ رای به عنوان رییس مجلس یازدهم برای سال اول انتخاب شد، سید مصطفی میرسلیم ۱۲ رای و فریدون عباسی ۱۷ رای کسب کردند.

از نمایندگان تبریز، آذرشهر و اسکو  نیز روح الله متفکر آزاد به عنوان دبیر و محمد حسین فرهنگی به عنوان سخنگو و ناظر هیأت رئیسه مجلس یازدهم انتخاب شدند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =