۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۸
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83803554
۰ نفر

برچسب‌ها

خلیج فارس مواج می‌شود

بوشهر- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: خلیج فارس از ظهر فردا با افزایش سرعت وزش بادهای شمالی روی دریا و بخش‌هایی از مناطق شمالی و مرکزی استان مواج و متلاطم می‌شود.

پیام مساعدی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود در این مدت ایجاد گردوخاک به همراه وزش باد نیز پیش بینی می‌شود. 

وی بیان کرد: بررسی نقشه‌های پیش یابی هواشناسی نشان می‌دهد امروز به نسبت شرایط جوی و دریایی در استان بوشهر آرام است هرچند در ساعاتی از بعد از ظهر تا اوایل شب با افزایش پوشش ابر در مناطق شرقی و بخش‌هایی از جنوب استان احتمال رخداد ناپایداری‌های جوی بصورت موقت دور از انتظار نیست.
مساعدی ادامه داد: همچنین در روزهای آینده دمای هوا در استان بوشهر بویژه مناطق غیر ساحلی از مقادیر بالایی برخوردار است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان این استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در مناطق شرقی و بخش‌هایی از جنوب این استان در ساعاتی از بعد از ظهر و شب افزایش ابر با احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی و فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش بینی می‌شود.
وی گفت: در این مدت جهت وزش باد متغیر به طور غالب شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۰ و روی دریا گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و در مناطق شرقی و مناطق غیر ساحلی جنوب استان در هنگام وقوع ناپایداری بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده‌است.
مساعدی عنوان کرد: در این مدت ارتفاع موج ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی می‌شود.
وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۳:۴۰ دقیقه بامداد، جزر اول ۰۶:۱۳، مد دوم ۱۲:۵۷ و جزر دوم ۲۰:۵۹ خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =