۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۸
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83803510
۰ نفر

برچسب‌ها

 نهضت آسفالت در معابر همدان

همدان- ایرنا- این روزها عملیات آسفالت معابر و خیابانهای شهر همدان به صورت گسترده با هدف ارایه خدمات مطلوب به شهروندان آغاز شده است.

در این طرح عملیات گسترده آسفالت اساسی و لکه گیری با رعایت اصول فنی و زیرسازی های لازم با کیفیت مطلوب انجام می شود و روان سازی تردد شهروندان، ارتقا کیفی، بهسازی معابر و مناسب‌ سازی محیط، سیما و منظر شهری در این اقدام مدنظر مدیریت شهری قرار دارد.

به گفته شهردار همدان از ابتدای امسال تاکنون ۲۰ هزار تن آسفالت در راستای بهسازی معابر و خیابان‌های سطح شهر همدان استفاده شده است.

عباس صوفی افزود: این میزان آسفالت در سطح معابر اصلی و فرعی برای آسفالت ،روکش و لکه گیری آسفالت استفاده شده است.

وی بیان کرد: هم اکنون شهرداری همدان با چندین گروه بر اساس اولویت بندی در سطح معابر در حال انجام آسفالت است و ترمیم، اصلاح و اجرای روکش آسفالت همچنان ادامه دارد.

صوفی اظهار داشت: مدیریت شهری همدان از ابتدای امسال، خدمات رسانی به شهروندان در حوزه های مختلف را به صورت ویژه در دستور کار قرار داده که به درخواست شهروندان و بر اساس ضرورت، عملیات آسفالت معابر اصلی و فرعی شهر یکی از اولویت های شهرداری همدان به شمار می رود.

شهردار همدان یادآور شد: اجرای نهضت آسفالت با هدف اصلاح چهره شهر، روان سازی تردد وسایل نقلیه، تامین آرامش و آسایش شهروندان انجام شده و تا پایان سال نیز ادامه می یابد.

صوفی با بیان اینکه مدیریت شهری به کیفیت آسفالت معابر به عنوان یکی از مطالبات جدی شهروندان توجه ویژه دارند، اظهار داشت: رفع نیاز شهروندان اولویت مدیریت شهری بوده و در طرح نهضت آسفالت بسیاری از معابر و خیابان‌های مناطق دهگانه بهسازی شد که این موضوع رضایت شهروندان را به همراه داشته است.

وی رضایت شهروندان را مهمترین و بزرگترین سرمایه مدیریت شهری دانست و گفت:‌ تحقق این موضوع اولویت اقداماتِ شهرداری است.

توزیع پنج هزار تن آسفالت درخواست شهروندان منطقه یک

مدیر منطقه یک شهرداری همدان با اشاره به شروع عملیات آسفالت ریزی و لکه گیری معابر سطح منطقه یک گفت: از ابتدای سال جاری و به درخواست شهروندان اکیپ آسفالت در تمامی معابر منطقه در حال فعالیت هستند.

مسعود دهبانی صابر افزود: عملیات آسفالت ریزی معابر با استفاده از دستگاه فلاسک و همچنین به صورت دستی در حال انجام است که این اقدام ضمن کاهش ماشین آلات مورد نیاز و نیروی انسانی، موجب افزایش سرعت و عمر مفید لکه گیری ها شده است.

وی اضافه کرد: از عواملی که باعث افزایش عمر آسفالت می شود نحوه زیرسازی و جنس آسفالت است که در این راستا تمامی اقدامات بر اساس استاندارهای لازم صورت پذیرفته تا بتوانیم از نظر کمی و کیفی شاهد افزایش عمر آسفالت باشیم.

دهبانی صابر با اشاره به اینکه تاکنون افزون بر پنج هزار تن آسفالت در سطح منطقه توزیع شده است، خاطرنشان کرد: تمامی آسفالت ریزی ها و لکه گیری ها بر اساس درخواست هایی که از طریق نواحی سه گانه منطقه و همچنین سامانه ۱۳۷ مطرح شده است، اولویت بندی و احصا شده و در حال انجام است تا شاهد افزایش رضایت شهروندان در این زمینه باشیم.

وی یادآور شد: خیابان قهرمان در بلوار بعثت، میدان جهاد، بلوار شهید زمانی، کوی خاتم، بلوار شهید مصیب مجیدی، بلوار شهید اسلامیان، سعیدیه، کمال آباد، دره مراد بیگ، خیابان بسیج، بلوار شهید فهمیده "پشت بیمارستان بوعلی"، محله سبد بافان و پارک لاله، خیابان میرزاد عشقی، خیابان جوادیه، خیابان شریعتی، بلوار شهید مصیب مجیدی، خیابان شریعتی، بلوار بعثت، بلوار شهید احمدی روشن، بلوار سعیدیه شمالی و جنوبی، خیابان هنرستان، کوی خاتم و کوی دره مرادبیگ از جمله معابر و مسیرهایی هستند که تاکنون عملیات آسفالت ریزی در معابر اصلی و فرعی آنها اجرایی شد.

توزیع ۶ هزار تن آسفالت در منطقه ۲

مدیر منطقه ۲ شهرداری همدان نیز گفت: بیش از ۶ هزار تُن آسفالت با اعتباری افزون بر ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در سطح منطقه دو توزیع شده است

حامد جلیلوند اظهار داشت: باوجود اینکه شیوع ویروس کرونا بیشتر امور را تحت تاثیر قرار داده است، نیروها، کارکنان و  پیمانکاران شهرداری منطقه ۲ با رعایت کامل تمامی پروتکل های بهداشتی برای تداوم نهضت آسفالت در نقاط مختلف منطقه تلاش می کنند و کرونا هم مانع اجرای پروژه های آسفالت ریزی و لکه گیری نشده است.

وی افزود: با توجه به تاکید ویژه شهردار همدان و در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات رسانی و با هدف افزایش رضایتمندی شهروندان، عملیات لکه گیری، ترمیم و روکش آسفالت معابر اصلی و فرعی سطح منطقه ۲ از ابتدای سال جاری در دستور کار قرار گرفت و با توجه به بارش های بهاری، در برخی نقاط عملیات آسفالت ریزی انجام شده و مابقی نقاط نیز به تناوب اجرایی می شود.

جلیلوند خاطرنشان کرد: در تداوم عملیات روان سازی عبور و مرور شهری و یک دست کردن معابر، از سوی معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری این منطقه طی ۲ ماه گذشته تاکنون بیش از ۶ هزار تن آسفالت در سطح منطقه و به منظور لکه گیری، ترمیم و روکش آسفالت توزیع شد.

وی یادآور شد: در این عملیات و به صورت فینیشری و دستی و همچنین با استفاده از دستگاه فلاسک آسفالت؛ لکه گیری، ترمیم و روکش آسفالت معابر سطح منطقه از جمله کوچه ها و معابر اصلی و فرعی در خیابان فرهنگ، خیابان گلزار، بلوار مدنی، خیابان مصطفی خمینی، بلوار جعفر طیار، کوچه های آقاجانی بیگ، کوی محمدیه، خیابان نایب احمد، کوی صدف، کوی اعتمادیه و خیابان فرهنگ انجام شده است و در روزهای آتی نیز شاهد اجرای عملیات آسفالت ریزی در کوی بنی هاشم، خیابان صدف، بلوار مطهری و کوی پردیس خواهیم بود.

توزیع بیش از ۶ هزار تن آسفالت درمعابر منطقه سه

مدیر منطقه سه شهرداری همدان نیز گفت: تاکنون ۶ هزار و ۴۵۰ تن آسفالت در معابر و خیابان های این منطقه توزیع شده است.

محمدرضا فیضی منش  افزود: تمام تلاش مجموعه شهرداری منطقه سه ارایه خدمات قابل قبول به شهروندان است و در این راستا برای جلب رضایت بیشتر مردم از تمام توان و امکانات موجود استفاده می کنیم.

وی اضافه کرد: در راستای اجرای نهضت آسفالت و به منظور روان سازی تردد شهروندان و افزایش رضایتمندی آنها، عملیات آسفالت ریزی معابر اصلی و فرعی در سطح منطقه سه شهر همدان در حال انجام است و ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

فیضی منش با بیان اینکه رعایت اصول فنی و زیرسازی اساسی از ویژگی های آسفالت ریزی در سطح منطقه سه است، افزود: عملیات آسفالت ریزی به صورت دقیق توسط معاونت فنی و عمرانی منطقه لحاظ می شود و تاکنون اجرای عملیات روکش و لکه گیری آسفالت در مسیرهای بلوار بدیع الزمان، کندرو ترمینال اتوبوس ها، راستگرد، بلوار بدیع الزمان، بلوار امام خمینی (ره)، بلوار شهید سردار همدانی، بلوار آیت اله رفسنجانی(خوزستان)، خیابان اراک، بلوار شاهد، بلوار ملت، بلوار بهشت، میدان امام حسین (ع، بازار خودرو، بلوار انقلاب، خیابان اراک، خیابان صنعت، خیابان خضریان، کوی قاسم آباد، کوی حسن آباد، کوی مزداگینه، کوی زمین شهری، کوی جولان، کوی جنت، فرخ سرشت، کوی مجـید آباد، کوی خضر، کوی رضـا، شهرک  شهید مدنی، کوی اندیشه، کوی رضوان انجام شده است.

بیش از یک میلیارد تومان هزینه آسفالت منطقه ۴

مدیر منطقه چهار شهرداری همدان نیز گفت: تاکنون بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای عملیات آسفالت ریزی در سطح منطقه چهار هزینه شده است.

مجید یوسفی نوید افزود: همزمان با آغاز عملیات نهضت آسفالت و بهسازی معابر، عملیات آسفالت ریزی در معابر اصلی و فرعی منطقه چهار شهر همدان در حال اجرا است.

وی تاکید بر ارتقای کیفیت زندگی شهروندان، گفت: به منظور توزیع یکسان خدمات و نزدیک شدن به امکانات اولیه و بهبود سرانه مطلوب شهری، عملیات آسفالت ریزی با حضور اکیپ های چندگانه آسفالت و در راستای رفاه حال شهروندان به طور همزمان در سطح معابر حوزه تداوم دارد.

یوسفی نوید خاطرنشان کرد: ۲ هزار و ۸۰۰ تن آسفالت در ۲ ماه گذشته در سطح معابر این منطقه پخش شده است و در این طرح توجه ویژه به مناطق کم برخوردار کوی ولیعصر(عج)، کوی اسلامشهر، حصار امام(ره)، کوی کوثر و همچنین شهرک الوند و شهرک فرهنگیان داشته ایم.

وی افزود: با توجه به مناسب شدن شرایط آب و هوایی این حجم از آسفالت ریزی افزایش چشمگیری خواهد داشت و تا پایان سال جاری شاهد لکه گیری، ترمیم و اصلاح آسفالت معابر اصلی و فرعی در سطح منطقه چهار خواهیم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =