۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۷:۱۴
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83803443
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آمار مبتلایان به کرونا در چین بار دیگر صفر شد

پکن- ایرنا- مقامات کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کردند در ۲۴ ساعت گذشته هیچ فردی در سراسر این کشور به کرونا مبتلا نشده یا به دلیل ابتلا به این ویروس جانش را از دست نداده است.

به گزارش ایرنا با این حال کمیسیون ملی بهداشت چین روز جمعه اعلام کرد که ۵ ناقل خاموش را در روز گذشته /پنجشنبه/ در این کشور شناسایی کرده و تحت نظر دارند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا کنون در چین به ۸۲ هزار و ۹۹۵ تن رسیده است که یک هزار و ۷۳۴ تن آنها منشا خارجی دارند و از خارج از کشور به چین بازگشته و یا سفر کرده اند آمار مرگ ناشی از ابتلا به این ویروس هم در چین به چهار هزار و ۶۴۵ تن رسیده است.

گزارش ها حاکی است که در حال حاضر ۴۰۹ بیمار ناقل خاموش در چین تحت نظارت هستند.

بر اساس این گزارش، در هنگ کنگ هم یک هزار و ۶۶ تن به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد یک هزار و ۳۵ تن درمان شده و چهار تن هم فوت شده اند در ماکائو هم ۴۵ تن کرونا گرفته اند که همه آنها درمان شده اند اما در تایوان از ۴۴۱ تنی که به این ویروس مبتلا شده اند ۴۲۰ تن درمان شده و هفت تن هم فوت شده اند.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

آمارهای سازمان بهداشت جهانی حاکی است تا کنون ۵.۷ میلیون تن در جهان به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۲.۳ میلیون درمان شده و ۳۵۸ هزار تن هم فوت شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =