تمدید تحریم‌های سوریه توسط اتحادیه اروپا در بحبوحه کرونا

تهران- ایرنا- اتحادیه اروپا در میانه بحران کرونا تحریم‌های خود علیه سوریه را یک سال دیگر تمدید کرد.

تارنمای رسمی اتحادیه اروپا پنجشنبه‌شب در خبرنامه‌ای اعلام کرد که شورای اروپایی اقدامات محدودکننده علیه سوریه را یک سال دیگر تمدید کرد و تصمیم گرفت که این اقدام ها  همچنان علیه دولت سوریه پابرجا بماند.

«جوسپ بورل» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این باره گفت: تحریم‌های اتحادیه اروپا کسانی را هدف قرار می‌دهد که مسوول تحمل رنج توسط مردم سوریه هستند و همچنین اعضای دولت این کشور، حامیان آن‌ها و فعالان اقتصادی را که دولت را تامین مالی می‌کنند، هدف می‌گیرد.

در خبرنامه این اتحادیه آمده است که دو فرد و یک شرکت به دلیل متوقف کردن فعالیت‌های قابل تحریم خود به همراه دو فرد فوت شده از فهرست تحریم‌ها خارج شدند، اما ۲۷۳ فرد و ۷۰ نهاد همچنان در این فهرست هستند.

اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۱ تحریم‌های خود را علیه سوریه اعمال کرده و از آن زمان تاکنون هر ساله اقدام به تمدید این تحریم‌ها کرده است که شامل نفت سوریه، سرمایه‌گذاری در این کشور و توقیف اموال بانک مرکزی آن می‌شود.

سوریه در واکنش به این اقدام اتحادیه اروپا، با محکوم کردن این تحریم‌ها اعلام کرد: تصمیم اتحادیه اروپا که در پی تصمیم آمریکا در این باره صورت گرفت، بیانگر فقدان استقلال تصمیم‌گیری این اتحادیه و دنباله‌روی حقیرانه آن از سیاست‌های آمریکا است.

یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه سوریه گفت: این تصمیم بار دیگر مشارکت کامل اتحادیه اروپا در جنگ علیه سوریه و حمایت نامحدود آن از گروه های تروریستی را ثابت کرد. اتحادیه اروپا مسئول اصلی ریختن خون مردم سوریه و گرفتاری آنان به دلیل تحریم های ظالمانه ای است که زندگی مردم سوریه را تحت تاثیر قرار می دهد.

این منبع یادآورشدکه تصمیم اتحادیه اروپا دروغ بودن مواضع و اظهارات مسئولان اتحادیه اروپا در باره کاهش تحریم ها از جمله در زمینه کمک های انسانی برای مقابله با ویروس کرونا را نشان داد و نفاق و دو رویی آنان را که ویژگی اصلی سیاست های اروپا شده است، برملا ساخت.سوریه این تحریم‌ها را نقض آشکار ساده‌ترین مفاد حقوق بشر و قوانین بین‌المللی و جنایت علیه بشریت بر شمرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =