پرداخت۳۴۳ میلیارد تومان به طرح های بالای ۶۰ درصد پیشرفت گیلان

رشت - ایرنا - دبیر کمیسیون شورای هماهنگی بانک های گیلان گفت: تا کنون نزدیک به ۳۴۳ میلیارد تومان تسهیلات برای طرح های اولویت دار بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استان پرداخت شده است.

احداله امیری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ۲۰۷ طرح نیمه تمام معرفی شده دستگاههای اجرایی استان به بانکها که بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، افزود: بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای این تعداد طرح پیش بینی شده که تاکنون نزدیک به ۳۴۳ میلیارد تومان تسهیلات برای  ۱۳۱ طرح پرداخت شده است.

وی یکی از مزیت های پروژه های معرفی شده را امکان بهره برداری با کمترین هزینه عنوان و تصریح کرد:در واقع عمده کار را مجریان انجام داده اند؛ از این رو  این طرح ها از اهمیت و شرایط خوبی برای بانک عامل برخوردارند.

امیری خاطرنشان کرد: اولویت صحیح برای انتخاب این پروژه ها باعث شده که با بهره برداری از آنها برای بیش از پنج هزار نفر اشتغالزایی شود.

وی به پیشرفت فیزیکی پروژه های نیمه تمام بالای ۶۰ درصد استان اشاره و تصریح کرد: سال گذشته طی دو ماه از زمان  پرداخت تسهیلات و اجرایی شدن کار، این پروژه ها ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند و بعد آن بدلیل شیوع کرونا دو ماه کار تعطیل بود اما اکنون پیشرفت فیزیکی ۱۷ درصدی به ۴۲ درصد رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: انتظار می رود تا شهریورماه امسال؛ پیشرفت فیزیکی ۷۰ تا ۸۰ درصد برای این پروژه ها باشیم و ۵۸ طرح صد درصد تکمیل خواهد شد و شاهد تثبیت اشتغال برای یک هزار و ۲۵۰ نفر خواهیم بود.

دبیرشورای هماهنگی بانک های گیلان با بیان اینکه در حال حاضر در کمتر از  ۲۴ ساعت آمارها بروز رسانی می شود، تصریح کرد: طرح های نیمه تمام بالای ۶۰ درصد معرفی شده  ۱۹۶ مورد بود که اکنون به ۲۰۷ رسیده است.

امیری پیشنهاد کرد: طرح هایی که به علل مختلف قابلیت اجرایی شدن ندارند، حذف و طرح های دیگری جایگزین آنها شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =