باید برای انتقال ارزش‌ها از ابزار هنر استفاده کنیم

قزوین - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: امروز باید برای انتقال ارزش های دینی و انقلابی خود به نسل جوان از ابزار هنر استفاده کنیم چرا که با توجه به شرایط موجود بهره‌گیری از ابزارهای سنتی نتیجه لازم را نمی‌دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین، محمد حسن اسماعیلی در اختتامیه جشنواره شهید آوینی گفت: مقام معظم رهبری بارها بر استفاده از ابزار هنر برای حفظ و تقویت فرهنگ دفاع مقدس تاکید کرده اند و باید تلاش کنیم تا در راستای تحقق منویات معظم له گام های جدی برداریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین افزود: اگر بخواهیم با استفاده از ابزارهای سنتی در پی انتقال ارزش های خود باشیم نمی توانیم موفقیت لازم را به دست بیاوریم.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمنان ما با اتکا از ابزارهای مختلف هنری تلاش دارند تا ارزش های ما را زیر سوال ببرند بنابراین انفعال در این حوزه به زیان ما تمام می شود.

این مسوول گفت: ما از یک پیشینه فرهنگی غنی برخوردار هستیم و با استفاده از جوانان نخبه و با ابزار هنر و رسانه می توانیم به خوبی حافظ و قوام بخش ارزش های دینی و انقلابی خود باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین خاطرنشان کرد: اگر سیاست دفع حداقلی و جذب حداکثری که مورد تاکید مقام معظم رهبری است را مورد توجه جدی خود قرار دهیم بدون شک همه حوزه های فرهنگی و هنری در حوزه هنر انقلاب اسلامی تعریف می شود و باید از ظرفیت آنها برای حفظ و انتقال ارزش ها به نسل جوان استفاده کنیم.

معاون فرهنگی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین نیز در این مراسم گفت: فتح خرمشهر به دست رزمندگان شجاع و ولایتمداری رقم خورد که جز برای رضای خدا قدم برنداشتند.

سرهنگ پاسدار محمد امیری مقدم افزود: باید با تکریم و تجلیل رزمندگان دوران دفاع مقدس و بازگو کردن رشادت ها و دلاورمردی های آنان به ویژه برای نسل جوان، فرهنگ دفاع مقدس را حفظ کرده و تقویت کنیم.

وی اظهار داشت: خروجی چنین برنامه هایی به تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه منتهی خواهد شد.

در این مراسم از رزمنده "محمود موسی لو" یکی از فرماندهان گمنام قزوینی عملیات آزادسازی خرمشهر تجلیل به عمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =