استاندار: اصفهان نیازمند توجه ویژه تامین اجتماعی است

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: این استان به علت شرایط خاص و ویژه نیازمند توجه ویژه سازمان تامین اجتماعی است.

عباس رضایی روز پنجشنبه در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در استانداری افزود :  اصفهان در عین محروم بودن، مظلوم است زیرا بسیاری از مرکز نشین‌ها به محرومیت این استان باور ندارند و این در حالی است که در حاشیه شهرستان‌ها و حتی شهر اصفهان مراکزی وجود دارد که وضعیت زندگی آنها بدتر از وضعیت بسیاری از استان‌هایی است که در کشور به استان‌های محروم شناخته می‌شوند.
وی ادامه داد: این استان بزرگترین استان صنعتی بعد از تهران است و مشکلات اقتصادی، کارگری و رفاهی مربوط به خود را داراست.
رضایی خاطرنشان کرد: استان دارای واحدهای بزرگی چون ذوب آهن، فولاد مبارکه، پلی اکریل و امثال آن است که هر کدام مشکلات ویژه‌ای دارند.
وی اظهارداشت:  ۶۵ درصد بیمه شدگان استان اصفهان عضو صندوق تامین اجتماعی هستند و از سوی دیگر از مجموع ۹۰ هزار عضو صندوق بازنشستگان ذوب آهن، بیش از ۶۵ هزار آن اصفهانی هستند و همینطور سایر صندوق‌ها کشوری و لشکری مشکلات مربوط به خود را دارند.
استاندار اصفهان با اشاره به مشکلات بوجود آمده در دوران کرونا و مسائل پس از کرونای واحدهای صنعتی و تولیدی استان گفت:  در زمان حاضر قریب ۶۷ هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری نام‌نویسی کرده‌اند.
وی بیان کرد: انتظار استان آن است که سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار و رفاه اجتماعی در این شرایط یاریگر استان در فائق شدن بر مسائل بوجود آمده باشند و مسائل استان را با نگاه ویژه دنبال کنند.
رضایی به همراهی و همدلی بخش‌های کارگری، کارفرمایی، تشکل‌های مرتبط با این دو بخش و همچنین بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی، اظهاداشت: تشکل‌های کارگری علاوه بر بصیرت، مسائل و مشکلات را به خوبی درک می کنند و درخواست‌هایی دارند که لازم است با دیده باز به آن پاسخ داده شود.
وی با اشاره به فعالیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان از رییس سازمان تامین اجتماعی کشور خواست در صورت امکان ترتیبی اتخاذ شود، به صورت هر ۱۵ روز یکبار یا هر یک ماه یکبار از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در جلسات این ستاد حضور داشته باشید تا از نزدیک در جریان مشکلات بخش‌های مختلف و رفع آن گام برداشته شود.
رضایی همچنین با اشاره به نقش اصفهان در دفاع مقدس تصریح کرد: مردم این استان که از جان و مال خود در راه دفاع از این مملکت و نظام فداکاری کردند شایسته هر نوع خدمت رسانی و تلاش برای رفع مشکلات و تامین رفاهیات هستند.
 سال گذشته ۳۸۸ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان برگزار و قریب ۲هزار پرونده بررسی شد که از این تعداد ۱۳ جلسه تخصصی در حوره تامین اجتماعی بود و قریب ۲۰۰ پرونده مطرح شده است ولی تامین اجتماعی از اجرای مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در خصوص ۲۶ واحد تولید جلوگیری کرده است.

از جمعیت پنج میلیون ۲۰۰ حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از میانگین کشوری بالاتر است چون صنعتی است. این استان  دارای ۳۴۸ هزار مستمری‌بگیر یا بازمانده مستمری‌بگیر  دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =