نماز جمعه در ۹ شهر استان اصفهان برگزار می‌شود

اصفهان- ایرنا- مسوول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اصفهان گفت:  نماز جمعه فردا با رعایت دستورهای بهداشتی در ۹ شهر این استان که از نظر ابتلا به بیماری کرونا در وضعیت سفید قرار دارد، برگزار می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا صالحیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فردا نماز عبادی سیاسی جمعه در شهرهای تیران، عسگران، رضوان‌شهر، بویین میاندشت، سمیرم، خور، فرخی، گلپایگان و گلشهر برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: نماز جمعه در مصلاهای این شهرها با رعایت دقیق دستورهای بهداشتی که به ستادهای نماز جمعه ابلاغ شده است برگزار می‌شود و ستاد مدیریت بیماری کرونا بر آن نظارت دارد.

صالحیان، تصریح کرد: برای برگزاری نماز جمعه با توجه به نقاط سفید و مورد تایید ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تصمیم‌گیری می‌شود.  

مسوول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اصفهان گفت: نماز عید فطر در روز یکشنبه چهارم خرداد امسال در حدود ۵۵۰ مسجد در استان اصفهان برگزار شد.

نماز جمعه از نهم اسفند پارسال بدلیل شیوع بیماری کرونا در پایگاه‌های نماز جمعه اصفهان برگزار نشد اما از اواسط اردیبهشت امسال در مناطق سفید این آیین عبادی سیاسی برگزار شد. 

طبق آمار موجود، در سراسر کشور ۹۰۰ نماز جمعه و در استان اصفهان ۹۰ نماز جمعه  برگزار می‌شود که این استان بیشترین نماز جمعه کشور را به خود اختصاص داده است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون بیش از ۱۴۰ هزار نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به بیش از هفت هزار نفر رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =