رییس دانشکده علوم پزشکی خلخال: مردم کرونا را جدی بگیرند

اردبیل - ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی خلخال گفت: با توجه به حضور گردشگران در منطقه و افزایش فعالیت‌های اجتماعی و تجاری مردم ،در صورت بی‌توجهی به رعایت فاصله اجتماعی و موازین بهداشتی احتمال ابتلا کرونا در این شهرستان افزایش خواهد یافت.

دکتر ابوالفضل باقری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار با ایرنا افزود: با مدیریت مطلوب بیماری کرونا طی روزهای قبل از تعطیلات عید فطر هیچ بیمار بستری مشکوک به کرونا در بیمارستان امام خمینی خلخال وجود نداشت و لازمه ادامه این وضعیت رعایت موارد فردی و بهداشتی مقابله با کرونا است.

او اظهارداشت: در روزهای اخیر آمار مراجعان و بیماران سرپایی مشکوک به کرونا به مراکز درمانی این شهرستان افزایش یافته است.

رییس دانشکده علوم پزشکی خلخال از مردم خواست همچنان توصیه‌های بهداشتی و موارد مربوط به پروتکل‌های بهداشتی گام دوم طرح ملی فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرده و ابتلا به بیماری کرونا را جدی بگیرند.

او به افرادی که به اقتضای شغلی و کاری مجبور به خروج از خانه هستند نیز توصیه کرد نکات بهداشتی و فاصله ایمن را در زمان خارج بودن از محل سکونت خود رعایت و از ماسک استفاده کنند.

او افزود: به همت مردم و با تلاش همکاران بهداشتی و درمانی و اقدامات پیشگیرانه تا این لحظه این بیماری در خلخال کنترل و از گسترش آن جلوگیری شده ولی حضور افراد ناقل در جامعه احتمال زنجیره رشد ویروس کرونا را افزایش می‌دهد.

وی گفت: لازم است که موارد مربوط به پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا از جمله رعایت فاصله اجتماعی تعیین شده در جلسات اداری ،محافل عمومی ،مجالس و محافل سربسته و روباز رعایت گردد تا مدیریت این بیماری از کنترل خارج نشود.

تاکنون ١۴٨ هزار و ٩۵٠ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده  که از این تعداد  ۷۷۳۴ نفر جان باخته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =