روند بستری بیماران کرونایی در چهارمحال و بختیاری نزولی شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: روند بستری بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان روند نزولی به خود گرفته است.

مجید شیرانی روز پنجشنبه در گفت ‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با اقدامات به موقع و همراهی مردم، شرایط استان در خصوص شیوع ویروس کرونا در وضعیت به نسبت مطلوبی نسبت به دیگر استانها قرار دارد اما همچنان نیازمند مراقبت و توجه جدی به توصیه‌های بهداشتی هستیم.

وی ادامه داد: در کنار نزولی شدن تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی استان، روند شناسایی بیماران سرپایی ثابت است و طی هفته‌های اخیر این تعداد در یک وضعیت ثابتی قرار داشته و روند صعوی به خود نگرفته است.

شیرانی با بیان اینکه شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری از مرحله کنترل وارد مرحله مهار شده است، تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون هیچگاه ظرفیت‌های بیمارستانی کمتر از تعداد بیماران نبود و در این خصوص با چالش و مشکلی مواجه نشدیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری در خصوص میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا گفت: در مقایسه با میانگین کشوری در وضعیت مناسبی قرار داریم بدین ترتیب که در همین خصوص ۳۸ درصد کشوری درگیری داریم.

شیرانی، اوج شیوع ویروس کرونا در استان را تا اواخر خردادماه اعلام کرد و گفت: هرچند در مواجهه با ویروس کرونا نمی‌توان اظهارنظر قطعی کرد اما پیش‌بینی می‌شود پس از خردادماه تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان روند نزولی به خود گیرد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =