۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۳
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 83803126
۰ نفر

برچسب‌ها

کمبود عرضه باعث گرانی نوبرانه‌ها در مشهد شده است

مشهد- ایرنا- رییس اتحادیه صنف بارفروشان مشهد گفت: میوه‌های نوبرانه‌ در بازار مشهد به دلیل کمبود عرضه گران هستند که با افزایش عرضه آنها قیمتشان به زودی متعادل می‌شود.

حیدر ساکن برجی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشتر نوبرانه‌ها از باغات اطراف مشهد به بازار می‌آیند و هزینه تمام شده از کاشت تا برداشت و حمل آنها به شهر بالاست از این رو گران به فروش می‌رسند.

وی ادامه داد: از آنجا که در فصل بهار تقاضا برای نوبرانه‌ها در بازار افزایش می‌یابد و عرضه آن در بازار جوابگوی این میزان تقاضا نیست قیمت آنها بالاتر از حد معمول است.

رییس اتحادیه صنف بارفروشان مشهد گفت: قیمت هر یک از نوبرانه‌ها با توجه به درجه بندی صورت گرفته مبنی بر ممتاز، درجه یک و درجه دو در بازار متفاوت است و نوع ممتاز بالاترین قیمت را دارد.

ساکن برجی افزود: دیروز در سطح میادین بار سه گانه مشهد، قیمت هر کیلو توت فرنگی ممتاز ۱۵۰ هزار ریال، زردآلوی ممتاز ۳۵۰ هزار ریال، خربزه ممتاز ۸۰ هزار ریال، طالبی ۸۰ هزار ریال، گوجه سبز ۲۰ هزار ریال، گیلاس ۲۵ هزار ریال و ملون ۴۵ هزار ریال است.

وی ادامه داد: از ۱۵ خرداد ماه برداشت میوه‌های نوبرانه به شدت افزایش می‌یابد و عرضه آن در بازار بیشتر می‌شود از این رو قیمتهای آنها افت قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

رییس اتحادیه صنف بارفروشان مشهد گفت: سود حاصل از فروش میوه برای بارفروشان در میادین پنج درصد و برای خرده فروشان میوه و سبزی در سطح شهر ۳۰ تا ۳۵ درصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =