۸ هزار هکتار مزرعه پرورش میگو در هرمزگان در حال بهره برداری و تولید است

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای توسعه ظرفیت های شیلاتی استان گفت: در حال حاضر هشت هزار هکتار مزرعه پرورش میگو در استان در حال بهره برداری و تولید است.

فریدون همتی پنجشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با اشاره به عملکرد و اقدامات استان در حوزه شیلات در سال گذشته، افزود: ۱۳ هزار هکتار دیگر از طرح‌های پرورش میگو نیز هم اکنون در استان در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: برای ۱۲ هزار هکتار دیگر مزرعه پرورش میگو در هرمزگان موافقت اصولی صادر شده و ۱۴ هزار هکتار دیگر نیز توسط شرکت شهرک‌های کشاورزی در مراحل مطالعه و سایر اقدامات قرار دارد.

همتی تصریح کرد: صنعت پرورش میگو دارای ظرفیت های متعددی همچون تکثیر لارو، تأمین و تولید خوراک، فرآوری، بسته‌بندی، حمل و نقل و بازار صادراتی است که این چرخه عظیم می‌تواند اشتغال و ارزآوری قابل توجهی به همراه داشته باشد.

استاندار هرمزگان گفت: در تلاش هستیم با رفع موانع موجود تا پایان سال جاری، با اضافه شدن ۱۳ هزار هکتار جدید مزرعه پرورش میگو در هرمزگان به عدد قابل توجهی از تولید میگوی پرورشی در استان برسیم.

وی تاکید کرد: بر روی طرح‌های شیلاتی به ویژه در حوزه پرورش ماهی و میگو در استان ، تمرکز جدی داریم و برای حمایت جدی تر از طرح های پرورش ماهی و میگو، این موضوع در ستاد ملی اقتصاد مقاومتی نیز مطرح می‌شود تا اقدامات لازم جهت تامین ارز و تجهیزات مورد نیاز در این حوزه در سطح ملی صورت گیرد

استاندار هرمزگان گفت: با فعال شدن ظرفیت های شیلاتی ، چرخه اقتصادی قابل توجهی در راستای اشتغالزایی و رونق و جهش تولید ایجاد خواهد شد و بر این اساس شیلات از محورهای اصلی توسعه استان هرمزگان محسوب می‌شود.

همتی با اشاره به ظرفیت های حوزه پرورش ماهی در هرمزگان، بیان داشت: در این زمینه نیز ۱۰۰ هزار تن مجوز فعالیت صادر شده و سرمایه گذارانی که مجوز دریافت کرده‌اند، اگر به طور جدی پای کار باشند از آنها حمایت لازم صورت می‌گیرد و تسهیلات پرداخت خواهد شد و در صورت عدم شروع فعالیت، مجوز آنها لغو می‌شود.

وی اضافه کرد: بر اساس هدف گذاری صورت گرفته تلاش داریم در آینده نزدیک، به ۳۰ تا ۵۰ هزار تن تولید ماهی پرورشی در استان هرمزگان برسیم.

میزان صید استان هرمزگان در سال گذشته ۳۳۰ هزار تن بود و همچنین ۳۱ هزار تن پرورش ماهی و میگو در هرمزگان انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =