تعداد قابل توجهی اتباع بیگانه در البرز اقامت دارند

کرج - ایرنا - مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز گفت: این استان به دلیل همجواری با استان تهران و دارا بودن ویژگی های منحصر و امکانات مناسب همچنین مزارع ، ،باغات و اراضی کشاورزی مناسب تعداد زیادی از جامعه اتباع خارجی را در خود جای داده است.

کامبیز جعفری روز پنجشنبه در نشست مشترک  با مدیران ارشد دفتر نمایندگی سازمان ریلیف اینترنشنال و برخی از موسسات غیر دولتی افزود: وضعیت حضور، معیشت، بهداشت ، درمان و آموزش اتباع خارجی مقیم استان البرز،  نگاه ویژه به این جامعه بر اساس استحقاق و برنامه ریزی مدون در زمینه ارایه خدمات و کمک بیشتر سازمان های بین المللی ضروری می سازد.

وی ادامه داد: تکریم ، ارتباط مثبت و خدمات بشردوستانه به اتباع بیگانه  به ویژه اقشارآسیب پذیر این جامعه که شامل زنان سرپرست خانوار و معلولان هستند با هدف رفع نیازهای آموزشی ، بهداشتی و معیشتی این پناهندگان باید از اولویت های اساسی نهادهای بین المللی تلقی شود.

در این نشست که با هدف  بررسی نحوه گسترش فعالیت سازمان ریلیف اینترنشنال  ، بررسی روند اجرای پروژه های مشترک و نیاز پناهندگان دراستان البرز برگزار شد ، آقایان الیویه ونده کاستیل مدیر کشوری  ، علیرضا آیینه چیان مدیر ارتباطات دولتی  و خانم ها آن کلیر لماری مدیر پروژه ها  و مریم بیدمشگی پور مدیر  امور مرتبط با تامین کنندگان بودجه دفتر نمایندگی مذکور حضور داشتند.
همچنین در این نشست در خصوص توزیع کارت های نقدی در طرح فاصله گذاری اجتماعی و بسته بهداشتی در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ میان خانوارهای آسیب پذیر و نحوه حمایت در برای تولید نجهیزات حفاظت فردی از طریق کارگاههای خیاطی نیز بحث و تبادل نظر شد .

سکونت حدود ۱۲۰ هزار تبعه خارجی که نیمی از آنان به طور غیرمجاز در استان البرز حضور دارند اعلام شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =