بقاع متبرکه خراسان رضوی ۶ ساعت در روز پذیرای زائران هستند

مشهد- ایرنا- معاون فرهنگی – اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: پس از عید فطر و در راستای عمل به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، بقاع متبرکه امامزادگان استان سه ساعت صبح و سه ساعت بعد از ظهر به روی زائران گشوده می‌شود.

حجت الاسلام جمال ایزدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زائران فقط مجاز هستند از ساعت هشت و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۱ و ۳۰ دقیقه ظهر و از ساعت چهار تا هفت بعد از ظهر در صحنهای بقاع متبرکه حضور پیدا کنند و شبستان‌ها نیز برای زیارت زائران گشوده نمی‌شود.

وی ادامه داد: برگزاری نماز جماعت و مراسم در بقاع متبرکه هنوز ممنوع است و هیچ مجوزی از سوی ستاد مقابله با کرونا در این زمینه صادر نشده است.

معاون اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: درخواست هیات امنای همه بقاع متبرکه امامزادگان استان برداشتن محدودیت ساعت برای زیارت بقاع متبرکه است و این موضوع در نشست کمیته بقاع متبرکه و اماکن مذهبی ستاد استانی مقابله با کرونا که به ریاست معاون هماهنگی امور زائران استانداری در سه‌شنبه هفته آینده مطرح و درباره آن تصمیم گیری می‌شود.

حجت الاسلام ایزدی درباره میزان کمکهای مربوط به طرح مواسات و کمکهای مومنانه افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بیش از ۲۱ هزار بسته معیشتی و ۴۰۰ هزار پرس غذای گرم در مجموع به ارزش بیش از ۷۵ میلیارد ریال از محل موقوفات استان و کمکهای خیرین بین نیازمندان استان توزیع کرد.

۳۰۴ بقعه متبرکه امامزادگان و بیش از ۲۴ هزار موقوفه در خراسان رضوی وجود دارد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =