کرونا ۲۱۰ میلیارد ریال به اصحاب فرهنگ‌وهنر آذربایجان‌غربی خسارت وارد کرد

مهاباد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس برآوردهای اولیه حجم خسارت وارده به اصحاب فرهنگ‌وهنر و موسسات قرآنی این استان در ایام شیوع بیماری کرونا بالغ‌بر ۲۱۰ میلیارد ریال بوده ‌است.

حجت‌الاسلام ناصر خدایاری روز پنجشنبه در گفت ‌و گو ‌با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اصحاب فرهنگ و هنر و موسسات قرآنی آذربایجان غربی نیز همانند سایر مشاغل متضرر از شیوع بیماری کرونا دچار خسارت شدند.

وی افزود: برآورد اولیه حجم خسارت وارده بر حوزه فرهنگ‌وهنر، رسانه و موسسات قرآنی ۱۲۰ میلیارد ریال گزارش شده بود که پس از بررسی برآورد دقیق در مرحله دوم، حجم خسارت  ۲۱۰ میلیارد ریال  گزارش شد که به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعکس شد.

وی با بیان اینکه حجم خسارت وارد شده به اصحاب فرهنگ و هنر در کشور به دلیل بیماری کرونا، 9 هزار و 700 میلیارد ریال بوده ‌است افزود: به‌طور قطع برآورد این میزان و حجم خسارت بی‌پاسخ نخواهد ماند و در قالب تسهیلات کم‌بهره و کمک‌های بلاعوض و معافیت حق بیمه بخش‌هایی از آن جبران خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌آذربایجان‌غربی ادامه داد: نشست‌های مکرری با جامعه هدف، موسسات و انجمن‌ها جهت راستی‌آزمایی میزان خسارت و حجم برآوردها برگزار شده و تصویر روشن‌تری از حجم خسارت وارد شده اعلام خواهد شد.

حجت‌الاسلام خدایاری اضافه کرد: «کرونا» نه تنها یک بیماری نبوده بلکه بحران اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن تبعات نامطلوبی در بسیاری از بخش های مختلف جامعه به دنبال داشته است به طوری که اقشار و صنوف مختلفی در کشور آسیب‌های ناشی از این بیماری را تجربه کرده‌اند.

وی بیان کرد: در این میان هنرمندان، نویسندگان، چاپخانه‌داران، صاحبان کانون‌های آگهی و تبلیغاتی، روزنامه نگاران، ناشران، انجمن های موسیقی، موسسات قرآنی، موسسات فرهنگی، سینماها، اهالی تئاتر و تمامی صنوفی که به نحوی در تولید محصولات فرهنگی هنری نقش داشتند، از این وضعیت متضرر شده‌اند.

وی در خصوص برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی در استان نیز افزود: مسئله شناسی از مهمترین ارکان تشکیل و برگزاری جلسات این شوراست و در همه مسایل و به‌خصوص در حوزه جهش تولید نیز نقش حوزه فرهنگ بسیار بااهمیت است.

به گزارش ایرنا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌آذربایجان‌غربی برای شرکت در جلسه شورای فرهنگ عمومی و معرفی سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اشنویه به این شهرستان، امروز سفر کرده بود.

اشنویه در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است و بیش‌از ۷۴ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =