مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی موفقیت‌آمیز بوده است

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: مدیریت بیماری کرونا در این استان موفقیت‌آمیز بوده و در هفته گذشته در زمره ۱۰ استانی بوده که منطقه قرمز کرونا نداشته است.

سید«علی آقازاده» روز پنجشنبه در نشست پدافند زیستی استان مرکزی افزود: این استان در شاخص مبتلایان به کرونا نیز رده ۲۰ کشور را دارد و این مهم درحالی است که با آغاز  شیوع کووید ۱۹ در کشور،  استان مرکزی  جایگاه دوم مناطق آلوده به این ویروس را داشت.

وی اظهار داشت: این موفقیت نتیجه همکاری مردم با مسئولان در اجرای دقیق مصوبات ستادمقابله با کرونا، زحمت شبانه روزی کادر درمانی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بوده است.

استاندار مرکزی در بخشی از سخنانش گفت: با توجه به روند نزولی شیوع کرونا در استان مرکزی، نماز جمعه این هفته در ۱۷ شهر استان اقامه می‌شود.

آقازاده  از مردم درخواست کرد: در مراکز خرید، اماکن عمومی، نماز جماعت و جمعه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت  کنندو در صورت امکان از تردد غیرضروری اجتناب بورزند.

وی اظهار داشت: خانواده‌ها برای تردد دانش‌آموزان و شرکت آنان در آزمون‌های آخر سال باید نظارت بهداشتی بر رفتار انان داشته باشند تا احتمال شعله‌ور شدن مجدد بیماری به حداقل ممکن برسد.

تاکنون ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۵۶۴ نفر رسید.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر در کشور به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha